Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet az, hogy a...

Hogyan lehet az, hogy a néhány hete Ausztriában síbalesetet szenvedett 12 éves kislány haláláért senki sem felelős?

Figyelt kérdés

A baleset ismert körülményei arra utalnak, hogy a kislány nem volt még megfelelően felkészítve arra, hogy teljesen önállóan síeljen.Feltételezhetően nem volt megfelelő gyakorlata és tapasztalata sem,a veszélyhelyzetekre nem oktatták ki illetve nem figyelmeztették.

Mindezek ellenére önállóan kiengedték a sípályára ott pedig nem kísérték figyelemmel.Ezért valaki felelőséggel tartozik!


2012. márc. 12. 06:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%
Mindig az a felelős, akinek a lábán van a léc.
2012. márc. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy az embernek nincs több esze egy ökörnél, nincs több bátorsága egy nyúlnál, és nincs több becsületessége egy patkánynál.
2012. márc. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Andizsuzsi ***** válasza:
64%
Honnan tudod, hogy nincs felelős? Lezárult már a vizsgálat? Amúgy az őt kísérő pedagógus fejét követeled?
2012. márc. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Olyan közlemények jelentek a vizsgálatok alapján, hogy nincs felelős, onnan tudom!Ha nem vettétek volna észre gyerekről van szó, egy 12 éves gyerekre nem lehet ráhárítani a felelőséget ha egyáltalán tudjátok, hogy mi a felelőség.

Legegyszerűbb és legkényelmesebb azt mondani, hogy az a felelős, akinek a lábán van a léc de ebben az esetben egy gyerek lábán volt a léc aki még koránál fogva irányításra szorult.

Bizony a kísérő pedagógusok között van a felelős mert mindenki felelős a munkakörébe tartozó munkavégzésért legyen az esztergályos, mozdonyvezető,rendőr,bankár, miniszter vagy bárki más.Jó lenne ha ezt felfognátok és megértenétek.

2012. márc. 13. 02:05
 5/25 Andizsuzsi ***** válasza:
67%
Én amit írsz, azt értem. Az indulatot, ami sugárzik az írásodból, azt nem. Hacsak nem rokonod volt a gyerek. Igenis vannak balesetek, amikor nem felelős senki azért, ami történt. Minden gyerek mellett nem síelhet egy pedagógus, de ha mellette van, akkor is megtörténhet egy ilyen sajnálatos eset. Rettenetes tragédia, de ez még nem feltételezi, hogy gondatlanok voltak azok, akikkel volt.
2012. márc. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
67%
A bicikliző gyerek elesik és átszúrja a tüdejét a kormány. Ki a felelős? Senki. Balesetek történnek, emberek meghalnak. Nem kell egyből másra mutogatni, büntetni mert ez már nem támasztja fel a balesetest. El kell fogadni, hogy meghalt és továbblépni.
2012. márc. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Indulatok nélkül írtam amit irtam,de úgy látom nem értitek miről van szó.Nem értitek a felelőség lényegét.Nem mellette kell lenni hanem úgy kell felkészíteni, hogy felismerje a helyzetet amibe került és kitudja védeni.Persze még így is történhet baleset, buckára, jégre fut de ebben az esetben nem erről volt szó, ha jól fel lett volna készítve kivédhette volna a kialakult helyzetet

mint ahogy a szakértők mondták kellő időben történő szándékos és irányított bukással.

Egy 12 éves (vagy akár hány éves )gyerek elvesztése borzasztó nagy trauma a szülőknek.

Meglehetősen lezserül

és könnyedén veszed tudomásul ezt a halál esetet úgy látszik még nem halt meg közeli hozzátartozód akit szerettél.

Továbbra is úgy látom fogalmatok sincs arró mit jelent a felelőség!

2012. márc. 14. 04:11
 8/25 anonim ***** válasza:

"Persze még így is történhet baleset, buckára, jégre fut de ebben az esetben nem erről volt szó, ha jól fel lett volna készítve kivédhette volna a"...


Honnan tudod, hogy pontosan mi történt, illetve mi nem történt? Otthonról a kisszobából megállapítottad, hogy pontosan milyenek voltak a körülmények. Miért nem mész be vallomást tenni?


"Egy 12 éves (vagy akár hány éves )gyerek elvesztése borzasztó nagy trauma a szülőknek."


Ez irreleváns.


"Meglehetősen lezserül

és könnyedén veszed tudomásul ezt a halál esetet úgy látszik még nem halt meg közeli hozzátartozód akit szerettél. "


Az a jó, hogy a felelősségmegállapítás nem érzelmi alapon történik. Eléggé giccsesek lennének a tárgyalások. A bírót meg azonnal menesztenék mert még nem halt meg senkije.


"Továbbra is úgy látom fogalmatok sincs arró mit jelent a felelőség!

"


A felelősség nem azt jelenti, hogy a tanároktól elkezdve a fáig mindenkire mutogatunk. A biciklis példánál maradva én elestem a biciklivel, megsérültem, mégsem mutogattam az eladóra. Azért mert valaki kiskorú még felelős saját magáért bizonyos dolgokban.

2012. márc. 14. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Azt meg honnan veszed hogy a kiskorú felelős tetteiért,a törvény szerint el sem ítélhető.

Meglehetősen furcsa felfogásban élsz és szemléled a világot,a felelőség lényegéről halvány fogalmad sincs.

Bennem az is felmerült, hogy miután a síterepek üzemeltetése

veszélyes üzem a pálya végén (ha erre felelöséggel gondoltak volna a szakemberek) védőhálót is elhelyezhettek volna.

Te úgy látszik nehezen érted meg, hogy egy 12 éves gyerek halála borzalmas dolog, tegyük túl magunkat rajta,nem számít, menjünk tovább, válasszuk a kényelmesebb megoldást mert már rajta ügy sem lehet segíte, az élőket meg ne vegzáljuk.Ilyen felfogással is lehet élni???

2012. márc. 15. 03:03
 10/25 A kérdező kommentje:

Az ügy nem került biróságra,(csak akkor ha a szülők perelnek) tudomásom szerint a helybeli hivatalos vizsgálat állapította meg, hogy nincs felelős, lehet, hogy a bíróság mást állapított volna meg.

A felelőség nem csak a kísérőket terhelheti hanem a pálya üzemeltetőjét is.Nyilvánvaló, hogy a bíróság objektív tények alapján dönt és nem érzelmi alapon.Miután a helyi hivatalos szervek nem állapítottak meg felelőséget így nem is került bíróságra az ügy.Ez elég furcs!

2012. márc. 15. 03:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!