Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért szól Ákos Stefi egyik...

Miért szól Ákos Stefi egyik dala a marihuánáról és hogyhogy lehetett ilyesmiről énekelni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 15. 01:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi az, h lehet errol enekelni?

Arrol enekelsz amirol akarsz, nem bunteti a torveny.

2012. márc. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

tehát számodra semmi különös nincs benne, h az 50-es években egy táncdalénekesnő a marijuanaról énekelt ?

Ok.

2012. márc. 15. 09:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Ekkor Amerikában már a rock and roll felett bábáskodtak, 1954. április 12-én pedig Billy Haley hangszalagra énekelte Around the Clock című számát, mi azóta is korszakjelző dátum a szórakoztatózene történelmében, Elvis Presley pedig nem győzte takaríttatni Cadillacjairól a sikoltozó lányok rúzsfoltjait.


Felbolydult a világ, itthon pedig mintha semmi sem történt volna. Mintha. Mert míg a szülők andalogva borultak össze a Hajmási Péter, az Akácos út és a Schneider Fáni dallamaira, a fiatalok a zongora-dob-bőgő felállású zenekaraikkal már várták a "nyugat" betörését, mi 1957-től (erősen megszűrve ugyan) lassan csordogálni is kezdett. A jó példát, a kézcsókos, szertartásos jómodort és az ízléses táncokat (slowfox, foxtrott, tangó, cha-cha-cha) természetesen továbbra is a tánciskolákban lehetett elsajátítani, melyek ajtajára gondosan kifüggesztették a táblát: "Rock and rollt nem tanítunk". Mert a "lázadók" arra vártak.


Az ötórai teákon és délutáni házibulikban még ingben és élére vasalt nadrágban roptak az ifjak és a kicsit már kevésbé fiatalok, a hangulat tetőfokra hágását pedig a nyakkendő levétele jelentette, és még igazi lázadásnak számított a megengedettnél kicsit hosszabb haj, vagy egy coca-cola elfogyasztása. A kettőről együtt nem is szólva...


Azokra az időkre mi már legfeljebb csak a Csinibaba című filmből emlékezhetünk, és a kor zenés presszóira, kerthelyiségeire is. Pedig micsoda idők lehettek!


A Holéczy zenekar és a vele oly gyakran fellépő Ákos Stefi külön korszakot jelentettek az ötvenes évek magyar könnyűzenéjében. Nyíltan lehetett énekelni, hogy "Pest felé szökik a nyár", kérni, hogy "Úgy szeress, hogy sose múljon el", vagy táncolni a Brazil és a Csoko-csoko-csokoládé ütemére. Ákos Stefi a táncdalok mellett elismert dzsezzes múltat is magáénak tudhatott, de a korszak viharos szele mégsem kegyelmezett karrierjének.

2012. márc. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt már olvastam egyébként, de nem értem a szokatlan téma apopóját. Vajon miért erről szól a dal ?
2012. márc. 15. 09:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdem miért lett kitörölve a válaszom? Mariguananak egy szigetet is neveznek, miért ne szólhatna arról a dal?
2012. márc. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én se tudom, te tudtad egyedül a válaszolt.
2012. márc. 15. 14:40
 7/7 A kérdező kommentje:
választ. bocs.
2012. márc. 15. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!