Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem mondani a...

Bitangjó kérdése:

Tudnátok nekem mondani a Bushido-hoz hasonló japán kifejezéseket?

Figyelt kérdés
Tetováláshoz lenne, de valami olyat szeretnék ami jellemző rám, nem pedig hülyegyerek módjára mindegy mi az csak jól nézzen ki. Köszi előre is a segítséget!

2012. márc. 15. 17:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A bushido(u) nem egy kifejezés, hanem egy szó, kb. ugyanaz, mint a "chivalry" vagy "lovagiasság" csak japán értelmezésben a samurai-okra.


És, mondd meg mire gondolsz előszőr?

Mondásra? Szókapcsolatra? Egy szóra?

2012. márc. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a javítást :) Azért írtam h kifejezést mert ugye a Bushido szó szerinti jelentése "a harcos útja" ami szamurájok viselkedési, erkölcsi kódexe és 7 alapelve van. Inkább szeretnék vmi hozzám közelálló jelentéssel bíró szót mint azt h jól mutasson rajtam az h "paprikás csirke". A Bushido kerülne az egyik vádlimra és szeretnék még valami hasonlót a másikra is.
2012. márc. 15. 18:01
 3/12 anonim ***** válasza:
Ronin. A gazda (hűbéúr) nélküli, tehát szabad szamuráj vagy kardforgató.
2012. márc. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez is jó, köszi. De jöhetnek még ötletek :)
2012. márc. 15. 18:57
 5/12 anonim ***** válasza:

Esetleg lehet sakura (桜), ami gyakran a halott vagy nagy valószínűséggel halálba menetelő katonák metaforájaként mükődött.


Vagy katana, yuuki (bátorság), kendou (kard útja, bár erről főként a sportra asszociálnának)


Nem tudom mire gondolsz bushidou mellé.

2012. márc. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A katana és a kendou sztm nem illik hozzám, mert sajnos nem értek a kardhoz, yuuki-t magába foglalja a bushido. A sakura tetszik, de nagy valószínűséggel nem csatában fogok meghalni, amit kicsit sajnálok is mert sztm nemes dolog harcolni a hazánkért. Sajnos ötletem sincs h mi legyen a bushido mellett, ezért is írtam a kérdést :)
2012. márc. 15. 20:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Esetleg tudom ajánlani neked a hisshi-t (必死).

A kamikaze pilóták homlokpántján volt, biztos halált jelent.

2012. márc. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem tervezem h belerepülök vmi nagy dologba :) Jöhetnek még ötletek. szivesen fogadom :)
2012. márc. 16. 18:49
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát ha nem akarsz belerepülni semmibe :)

akkor már csak egy ötletem van.

Kicsit hosszabb kifejezés.

makejidamashii (負けじ魂) a törhetetlen vagy inkább megnemalkuvó lélek.

2012. márc. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jobbnál jobb ötletek és egyik se 3 kanji mint a Bushido :D Szerettem volna ha szimmetrikus lesz 3-3 kanji-val mind a két vádlimon, de úgy látszik ez nem fog összejönni :D Köszi az eddigi ötleteket, ment mindenkinek a zöld kéz :) de még mindig jöhet ha van vkinek jó ötlete :)
2012. márc. 17. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!