Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Múmia múzeum Palermóban -...

Múmia múzeum Palermóban - normálisak?

Figyelt kérdés

CSAK ERŐS IDEGZETŰEK OLVASSÁK!


Turisztikai látványosság Palermóban a múmia múzeum.


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=DQB6zibL5ng


Tudom, nem vagyunk egyformák, eltérő kultúra, mint a mienk, de én eléggé felháborítónak tartom, hogy ezek a szerencsétlen emberek ilyen méltatlanul végezték - hogy néznek ki ezek a múmiák? A legvéresebb horrorfilm elbújhatna mögötte. Szerintem elég kegyeletsértő - legalább is sem én, sem a családtagjaim nem szeretnénk holtunk után embereket rémísztgetni. Pár kivételtől eltekintve egy tömény borzalom egy ilyen rosszul balzsamozott múmia. Ráadásul gazdag családok "temetkeztek"

ide...



2012. márc. 16. 13:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó dolog h ilyen is van, biztos csak nagyon régi halottakat állítanak kegyeleti okok miatt.
2012. márc. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem durva, sok ilyen van máshol is. A kapucinus kriptákra jellemző az ilyen temetkezés. Oké, a kisgyerekemet nem vinném le... De a cél ezzel, hogy "Memento mori!" azaz emlékezz a halálra!
2012. márc. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt élőben láttam. És rengeteg múmián látszódott a szenvedés az arcukon.
2012. ápr. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én ezt élőben láttam.
2012. ápr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

Hát azért ez még mindig jobb, mint a legvéresebb horrorfilm. Én kiskorom óta olvasok múmiákról szóló ismeretterjesztő könyveket, de nem lettem sem őrült, és rosszat sem álmodtam tőle soha - nem úgy a horrorfilmektől.


Az viszont tény, hogy kegyeletsértő. De mondok jobbat, ami szerintem sokkal morbidabb. Auschwitz, mint turistalátványosság.


Amúgy ezek nem balzsamozott múmiák, hanem a katakomba levegőjétől maradtak meg ilyen épen.

2012. ápr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
61%
Kedves utolsó: Auschwitz nem turistalátványosság, hanem emlékhely. Szívszorító volt látnom a tárlókat, a több ezer bőröndöt, cipőt, és az emberi hajból készített "szövetet". Remélem, hogy aki látta ott legalább a magyar barakkot, elgondolkodik azon, hogy mivel most gazdasági válság van, embertársaink megint bűnbakot keresnek, megint megy a zsidózás, cigányozás. Tudjuk, hova vezetett ez a XX. század közepén.
2012. ápr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy emlékhely, de én nem akarok oda elmenni. Nem akarom látni azt a helyet, ahol annyi ártatlan embert megöltek! Nem is úgy írtam. De vannak, és igenis vannak emberek, akik elmennek oda, és fotózkodnak a különféle helyszínek előtt. Pont, mint a turisták Olaszországban.
2012. ápr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

"CSAK ERŐS IDEGZETŰEK OLVASSÁK! "

Szerintem csak Te vagy a gyenge idegrendszerű!


Én speciel nagyon szívesen megnézném ezt a helyet! Ha egyszer eljutok arra a környékre biztos a programban lesz.

2012. ápr. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Éni is meg fogom nézni, ha eljutok Palermóba, már csak a kíváncsiság kedvéért - persze, csak ha nem túl drága a megtekintés. De ettől függetlenül nagyon morbidnak, és kegyeletsértőnek találom - az a gond, a múmiák többségét nem sikerült jól konzerválni, emiatt rettenetes látványt nyújtanak - na ez az, amit kegyeletsértőnek érzek. Mert ha szépen, tökéletesen épen maradt volna meg, mint Rosalina holtteste, akkor teljesen érthető lenne az egész. Én egyáltalán nem szeretnék halálom után oszladozó, torz holttestként ilyen helyen lógni - persze már ez nem szokás, pláne hazánkban sosem volt - csak úgy bele gondoltam.

Egyébként a múzeum előtt is van egy tábla "csak erős idegzetűeknek" - mert legtöbb embert ez a kiállítás igencsak nyomasztja, nem mindenkinek való a látvány, például gyerekeknek, kismamáknak - nem is kell hozzá különösebben gyenge idegrendszer - nem vagyunk egyformák.

2012. ápr. 6. 16:37
 10/11 anonim válasza:
Én már voltam a palermoi katakombákban. Őszintén szólva egyszer elég volt megnézni, sajnos gyenge idegzetű vagyok, de amúgy nem lettem rosszul vagy ilyesmi.
2017. márc. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!