Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarként hová érdemes...

Magyarként hová érdemes külföldre települni?

Figyelt kérdés
Hol van az a hely ahol nem néznek le mint "csóró balkánit" és tisztesen, kultúrált környezetben meg lehet élni? Hozzáteszem nem wc pucolónak akarok kimenni, hanem diplomával és angol nyelvtudással. Arra vagyok kiváncsi mely az a nemzet ahol nem azt nézik honnan jöttem, hanem azt hogy ki vagyok és hogy tisztes szakmám van, nem pökhendiek a külföldiekkel szemben hanem nyitottak és az életszínvonal sem alacsony. Olyan véleményeket várok melyeknek van alapja (pl. külföldi magyarok, vagy akik már éltek kinnt pár évet) nem aki szubjektív sejtései vagy filmek alapján ír le egy nemzetet.

2012. márc. 20. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
SVÁJC, SVÁJC, SVÁJC<33
2012. márc. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Lényegében bárhova, de ne dicsekedj vele, honnan jöttél mert az nem éppen előnyös.
2012. márc. 21. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
#1 válaszoló: miért Svájc, részletes indoklást is kérünk! Ott élsz?
2012. márc. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Svájc valóban nem rossz tipp olyan szempontból, hogy ők valóban nagyon udvariasak, visszafogottak, ezért biztosan nem fogja soha senki közvetlenül éreztetni veled, hogy esetleg nem tart minden szempontból egyenértékűnek egy honfitársával. Szinte mindig és mindenhol barátságosan és intelligensen fognak bánni veled, a munkahelyedtől a menetjegyvásárlásig, beleértve a tartózkodási engedéllyel és hasonlókkal kapcsolatos ügyintézést.


Viszont ez nem jelenti azt, hogy nincsenek előítéleteik, vagy hogy nem ér(het) hátrányos megkülönböztetés.

Épp most keresek náluk állást, számos kezdő építészhez hasonlóan. Nos, épp nemrég utasított el egy iroda kimondottan amiatt, hogy "kelet-európai" (ők saját magukat tartják Közép-Európának Németországgal és esetleg Csehországgal bezárólag) országból jövök. Egy korábbi munkatársam ajánlotta eredetileg figyelmembe az irodát, mert szép dolgokat csinálnak, és nyitottak, korrektek, "rendesek" (a volt kollégám sem svájci, nem is európai, mégis jó barátja az iroda főnökének). Tőle tudom, hogy - mint utóbb kiderült - a "keleti" jelentkezéseket kb. meg sem nézték; nem azért, mert esetleg nem tartják az egyetemeinket elég jónak, netán úgy gondolják, túlságosan bóvli nálunk az építési és építészeti kultúra, hanem azért, mert volt egy nehéz természetű _horvát_ munkatársuk néhány éve, akivel nehéz volt kijönni. Azért éreztem ezt a helyzetet nevetségesnek, mert bizonyára sok dologban érezhető rajtam, hogy máshogy szocializálódtam, mint ők - de a kooperációra és kompromisszumra való készségem azt hiszem, még itteni mércével is átlagon felülinek mondható.


És akkor ez a társaság még kimondottan arról híres, hogy toleráns, nyitott, korrekt. Mégis, ilyesmi még náluk is előfordulhat.


Egyáltalán nem törvényszerű természetsen, hogy így járjon az ember; tudomásul kell viszont venni, hogy hogyha nem helyi vagy legalább "régi eus" országból származom, akkor keményebben kell próbálkoznom. Még így, ezzel együtt is messze több a lehetőség, mint odahaza.


Ja, még egy tipp Svájccal kapcsolatban: ha úgy öltözködik egy magyar útlevelű nő, ahogyan mondjuk Budapesten sokakat az utcán látni lehet (feltűnő, de olcsó ruhák, mértéktelen szolizás és erős, de előnytelen smink), akkor prostituáltnak fogják gondolni, és ennek megfelelően is fogják kezelni akár egy sima vonatjegykezelés során is. Nekem ebből valamiért sosem volt gondom ;))), viszont a Zürich_Bp vonaton utazva az utitársakkal beszélgetve sok ilyen panaszt lehet hallani...

2012. márc. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem érdekelnek alapvetően a százalékok, de kíváncsinak ettől még kimondottan kíváncsi lennék, hogy mi volt nem hasznos a válaszomban ;)
2012. márc. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tumbi válasza:

Máltára!!!! Több ismerősöm is él ott, mind szereti! Én is oda akarok kiköltözni ha elvégeztem az iskolát.

Okok: vendégszeretőek, jó az idő, az angol is hivatalos nyelv, euró a fizetőeszköz, Az EU tagállamainak állampolgárai érvényes úti okmány - személyi igazolvány vagy útlevél - birtokában utazhatnak be Málta területére.


Három hónapot meghaladó tartózkodás esetén regisztrálni kell a máltai Állampolgársági és Bevándorlási Hivatalnál (Department of Citizenship and Expatriate Affairs), mely öt évig érvényes regisztrációs igazolást állít ki.


Amennyiben a munkavállaló egy évnél rövidebb ideig dolgozik Máltán, az igazolást csak a munkavállalás időtartamára állítják ki.


Az uniós polgárokkal tarthatnak hozzátartozóik is, számukra a regisztrációs igazolást, illetve tartózkodási kártyát (harmadik országbeli állampolgárság esetén) az uniós polgáréval azonos időszakra állítják ki.


Hozzátartozónak számítanak azok a személyek, akik gazdaságilag függnek az említett uniós polgártól, vagy a lakóhelyük azonos volt abban az országban, ahol Máltába történő beutazásuk előtt éltek.


Tartózkodással kapcsolatban további információ a máltai Igazságügyi-és Belügyminisztérium, valamint Málta kormányzati oldalán olvasható.



Fizetést a munkavállalók minden hónap végén kapnak. Fontos tudni, hogy a minimálbéren foglalkoztatottak is kaphatnak bónuszt.

A legtöbb fizetés jóval a minimálbér fölé esik.


Külön fizetnek a nemzeti ünnepekért, a szombati munkáért, a túlóráért. A munkahely biztosítja a szállást, kommunikációs költségeket, és az egészségügyi ellátásra való jogosultságot.


Máltán a törvényileg meghatározott minimálbér 685,14 euró (2012. január óta; 2012 júniusi állapot).



Ennyit írok, de ha érdekel bővebben utána tudsz nézni!! :)

2012. aug. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos, hát Németország ennél jobb.

A magyar személyin kívöl semmire sincs szükséged, csak nyelvtudásra.

Illetve egy idő után nemzetközi jogosítvány nem árthat.

Egyszerűen kimész, keresel szállást, munkát.

Ugyan úgy be kell jelentkezned a tanácsházán, mint itthon, sőt ezt nem szabad elmulasztani, mert erre harapnak.

Belépsz egy egészség és egy nyugdíjjbiztosítóba, akár itthon. Adószámot igényelsz.

A németek tisztességes, jó emberek, a magyarokat kedvelik.

Az általánosítás nem szerencsés, mert mindenhol akad mindenféle ember, de alapállásuk normális, a többségnek.

Mindezt és az előttem szólók okos érveit meggondolva, a kérdésre a felelet: Amelyik nyelvet legjobban ismered, mert számodra az a megfelelő megoldás.

Érdeklődési körödet tükrözi, lehetőségeidet vázolja.

Mindezzel együtt bőven akad probléma, a klíma, a szokások tekintetében, az értékítéletek elsajátításában.

Magyarságodat levetkőzni nem szükséges és úgysem tudod.

Az angol nyelv ismerete bárhol segítség lehet, de a helyi nyelv a legfontosabb.

Számodra az Usa, vagy természetesen Anglia a megoldás, de Hollandia sem rossz, ha első javaslatom nem tetszene...

2012. nov. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is Németország jutott az eszembe. Magyaroktól leginkább azt az országot hallom dicsérni.

És ahogy már leírták: attól függ hogy melyik a legszimpatikusabb neked, vagy milyen nyelvet beszélsz.

Franciao-t nem ajánlom, csak annak aki kimondottan szereti a francia stílust.

De elég sok ország van ahol lehet boldogulni, inkább attól függ kinek melyik tetszik pl a törökök szeretik a magyarokat, csak ugye magyartól különböző szokásaik, vannak amibe nehezebb lehet beilleszkedni.

Akár Svédország is, ott pl mindenki beszél angolul, de nem tudom mennyire van munkalehetőség.

Mindent összevetve Németország lehet a legkellemesebb manapság, ha objektív kellene dönteni. De inkább azt ajánlom hogy az ember ne racionálisan döntsön, mert ha jobban vonzódik egy másik országhoz akkor hiába megy Németo-ba, nem fogja tudni megszokni a nyelvet vagy az embereket.

2012. nov. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Svájc különben kiráy hely, de ők már válogatnak.

Az idegenektől félnek, óvatosak.

Van egy barátom náluk, de eddig még nem sikerült elintéznie, hogy odamehessek.

Az Eu nak sem tagja, bonyolultabb, de ha melót szerzel, elintézik.

A pénz ott jóval több és azért csinálja ezt mindenki.

A legjobb számunkra saját hazánk, de ha nehezen élsz meg, akkor mi tart vissza?

Felégetni magad mögött mindent nem ajánlatos, de egy kis világot látni, pénzt keresni jó lehetőség.

2012. nov. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!