Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megírnád nekem azokat a könyv...

Megírnád nekem azokat a könyv címeket (min.1, max.10), amik a legnagyobb hatással voltak a személyiségedre, amik gyökeresen megváltoztattak benned valamit, és másképp látod azóta a világot?

Figyelt kérdés
A pszichológiai könyveket meg a Bibliát most hagyjuk, mert azok direkt ilyen céllal jöttek létre. Főleg regényekre, kisregényekre meg filozófiai témájúakra lennék kíváncsi.:)
2012. márc. 21. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Niel-Donald Wals: Beszélgetések Istennel. (A cím ne tévesszen meg, nem vallási téma!!) = 3. kötetben.

Kryon-sorozat = 10 könyv (kötet)

2012. márc. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szilágyi Cs. Tibor - Harakiri
2012. márc. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Editte válasza:

Hali:)


Ezek a legfontosabbak, amik rögtön eszembe jutottak:


Molnár Ferenc: A kékszemű,

Móra Ferenc: Dióbél királyfi, Kincskereső kisködmön,

Hans Cristian Andersen meséi,

La Fontaine meséi,

Szilvási Lajos: Appassionata,

Berkesi András: Barátok,

Ernest Hemingway: Búcsú a fegyverektől,

Eric Knight: Légy hű magadhoz,

James Jones: Most és mindörökké:)

2012. márc. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:

Kamaszkorom meghatározó könyve: Karl Bruckner: Szadako élni akar.


Egy hirosimai kislány története az atomtámadás után.

2012. márc. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Adolf Hitler történelmi jelentősége (ne tessék rosszra gondolni) egyszerűen rájöttem hogy mi buta emberek (köztük én is) mennyire befolyásolhatóak vagyunk és mennyire képesek vagyunk egyoldalúan gondolni, dönteni jó és rossz felől ismeretek nélkül. Azóta nem is nagyon vitázom politikai/történelmi témában inkább ráhagyom a másikra a véleményét.
2012. márc. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Biblia! Akkor amikor úgy vettem a kezembe, hogy érdekel, és szeretném megismerni és megérteni, akkor változtatta meg az életem! Előtte is olvasgattam de addig semmit nem használt...


Egyedül a biblia volt rám akkora hatással, hogy teljesen megváltozott az éltem és a lehető legjobb irányba!

Mellesleg nem vagyok semmilyen gyülekezet vagy szekta tagja és "nem" is akarok lenni.

2012. márc. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!