Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy a második világháborúban...

Egy a második világháborúban játszódó kémregény címére lenne szükségem, az alábbi leírás alapján ismeri valaki a címét?

Figyelt kérdés

A könyv a második világháború alatt játszódik az arab világban, talán Egypitomban. A lényeg, hogy van egy arab ügynök, aki az ellenségnek segít kódolt rádió adásokkal (A kódot valamilyen könyv oldalainak, sorainak, és szavainak segítségével állítja elő, és a könyvből 3 példánya van), és őt próbálja elkapni egy szövetséges nyomozó féle. Amire még emlékszem, hogy az arab főgonosz nagyon gazdag családból származik, van egy perverz barátnője, és idővel egy külföldi nő is belekeveredik a piszkos kis játékaikba, aki később a főhőssel is kapcsolatba kerül.

Én kb. 10 éve olvastam.

Tudja valaki a címét?



2012. márc. 24. 18:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Jah és még valami olyasmi is felrémlett mostanában, hogy a főgonosz Görögországba akar szökni a könyv végén, de persze már nem sikerül neki...
2012. márc. 27. 12:06
 2/5 anonim válasza:

[link]

nem ez?

2012. márc. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De, ez az!


Nagyon köszönöm a segítséget, 1000 éve próbálok rájönni, mi lehetett ez a könyv.


Köszi!


:):):):)

2012. márc. 31. 15:13
 4/5 anonim válasza:

hehe,nincs mit:D

beírtam a google be,hogy 2.világháborús könyv,Egyiptom


így nem hagytam neki sok lehetőséget:P

2012. márc. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az a vicces, hogy trolin utazva én is meggoogle-ztam,(2nd world war, egyipt, code, meg ilyenek) és nekem is kijött az angol cím, de leírás nem nagyon volt hozzá, megfogadtam, hogy ha hazaérek megnézem PC-n is, de elfelejtettem, és mikor ránéztem a GYK oldalamra, már láttam, hogy van válasz.


Nem vagyok egy Ken Follett rajongó, emlékeim szerint ez az egy könyv amit olvastam tőle, ez is csak a kém sztory miatt tetszik. Aki tud még jó (modern) kémkönyvet, az adhat tippeket. Köszi mindenkinek...

2012. ápr. 2. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!