Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi alapján "nézel le" embereket?

Mi alapján "nézel le" embereket?

Figyelt kérdés

Ne kezdd azzal, hogy nem nézel le alapból embereket:D biztos vagyok benne, hogy valamiért lenézel valakit.

Pl. azért,mert komolyzene helyett klasszikusat hallgat?

mert nincsenek erkölcsei?

mert nem ismeri modiglianit, vagy warhol?

esetleg azért, mert piercinget hord?

vagy mert trágárul beszél?

vagy éppen azért, amiért túl választékos, és megtervezett a beszéde?

mert hangulatember?

mert túlságosan racionális?


2012. márc. 25. 20:58
1 2
 1/14 lockstock válasza:
100%
Én azt nézem le, aki erkölcstelen, alapvető emberi tulajdonságokkal nem rendelkezik (tisztesség, becsület, őszinteség, gerinccesség) és/vagy lusta (elvárja, hogy mások és/vagy az állam tartsa el) mindemellett lenézi azt aki nem ilyen.
2012. márc. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

-ha trágárul beszél, bunkó, tanulatlan

-ha imád inni, cigizni, drogozni stb. Mindig bulizik, azt vallja, hogy erre mindenkinek szüksége van, berúg stb

-ha hangulatember, hisztis, túlérzékeny, mindenen sír, meghatódik, túlzásokba menően félős, gyenge, megsértődik, féltékenykedik, zsarol, uralkodik stb

-utálja az állatokat és ráadásul erre olyan indokot hoz fel, ami "szakmailag" nem állja meg a helyét (pl nem szeretem a macskát mert gonosz dög - nem igaz, a macskáknak nincsenek emberi tulajdonságai, csak máshogy fejlődtek stb)

Még biztos van pár, de ezek jutottak eszembe. Viszont ezeket megtartom magamnak általában és nem zavarnak, nem bántom őket. Ő bajuk, én nem rontom el idegeskedéssel az életem.

2012. márc. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

21:13-asnak igaza van! Én azokat az embereket nézem le inkább, akik:

-lányok közül: akik feltűnően öltözködnek, kirakják a mellüket. Fiúk közül: akik képesek meztelen felsőtesttel mászkálni a városban

-nyilvános helyen szoptatja a gyereket, főleg étteremben

-rosszindulatú megjegyzéseket tesznek az állatokról, bántják őket. Sajnos Mo-on az emberek fele nem szereti a macskákat, ami nekem sok. És gyűlölöm, amikor ilyeneket mondanak róluk: kényes állatok, büdösek, stb. Sőt, azt is utálom, amikor értetlenkednek az állatvédelem iránt.

2012. márc. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

ezt így elég nehéz megmondani, de többek közt lenézem azokat, akik

- rám akarják erőszakolni a véleményüket

- erőszakosak (gyengébbel szemben)

- pofátlanul a képembe hazudnak

- nem képesek megbocsátani

- bunkók és ezzel azt hiszik, hogy menők

- kulturálatlanok

- csak azért csinálnak valamit (hosszabb időn keresztül), hogy ezzel valaki másnak a kedvére legyenek, bevágódjanak nála

- pofátlanul nyaliznak, fúrják magukat

- nem képesek nyitni az új dolgokra, rigolyások, nem tudnak változtatni a nézőpontján semennyit

- erőszakosan / érzelmi alapon érvelnek, ezért nem lehet őket meggyőzni

- úgy szivatnak, néznek le, ítélnek el másokat, hogy semmit nem tudnak róla, nem is ismerik [pl. "Annak az embernek piercingje/tetkója van? Tuti, hogy gyilkos/rabló" vagy "Az az ember metálzenét hallgat? Tuti sátánista!"]


nagyjából ennyi de persze ez nagyban függ a körülményektől...

2012. márc. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem is azt mondanám: lenézem, hanem inkább megvetem azt, aki:

tisztességtelen, korrupt, rosszhiszemű, tudatosan kártékony, élősködő, erőszakos, empátia-mentes, hálátlan, neveletlen, műveletlen, - és még sorolhatnám, de itt abbahagyom.

2012. márc. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
akik hiteltelenek, hazugok. ráadásul mindezt úgy teszik, hogy az ember rájön és utána is tagadják. ennél aligha van szánalmasabb. + az olyanokat, akiken 14 évesen átment már a fél város.
2012. márc. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"komolyzene helyett klasszikusat hallgat?"

He? :))))))

Mi a különbség? Mármint a te nyelvezetedben? Mert a köznyelvben a kettő ugyanazt jelenti, témában jártasabbak a klasszicistát is nevezik klasszikusnak (Haydn, Mozart, Beethoven és kortársait).

2012. márc. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%
Az alapján hogy a hagyományos erkölcsi normáknak mennyire felel meg. Kisebb eltéréseket tolerálok, de nagyobbakat nem, főleg ha kirakatba van téve.
2012. márc. 26. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

bocsi:D klasszikus helyett könnyűt akartam írni.

szóval most korrigálom magam:

azért, mert komolyzene helyett könnyűzenét hallgat?

2012. márc. 26. 07:03
 10/14 anonim ***** válasza:

-a buta,műveletlen embereket, akik még büszék is erre

-a csaló,gátlástalanul hazudozó embereket

-a csúnya szavakat használó embereket

-azokat, akik kibeszélnek valakit a háta mögött utána pedig mennek "jópofizni"

-azokat, akik nem tudják elfogadni, hogy mindenkinek lehet saját véleménye

-akik ok nélkül beszólnak másoknak

2012. márc. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!