Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Honnan tudom megállapítani...

Honnan tudom megállapítani hogy egy termék magyar-e?

Figyelt kérdés
Úgy értem régen volt rajta egy kis matrica, ami Magyarországot ábrázolta, aztán most hallottam hogy az magyar aminek a vonalkódja 5-sel kezdődik, de már erre is rácáfoltak.
2009. jún. 15. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi számít magyarnak?

Pl veszel egy telefont. made in Hungary, de a darabjait kínában gyártyák, itt össze szerelik.


ételeknél talán egyszerübb, de az is eleht hogy a kiszt nagy hegyekben jön külföldröl itt csak zacskozzák. (ez csak egy példa)

2009. jún. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, de legalább egy munkafolyamatot itt végeztek. Azt sose fogod megtudni, hogy amit veszel az ténylegesen honnan származik, de a gyártási helyet minden terméken kötelező feltüntetni. Azt figyeld. Sok magyar terméken van magyar termék felirat is.
2009. jún. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
A magyar termékek vonalkódja 599-el kezdődik.
2009. jún. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Az éelemiszereken van egy bekeretezett kód. Felül az ország felségjele, alatta pedig egy szám(sajnos nem tudom így fejből mennyi számjegyből áll). Elvileg az magyar.
2009. jún. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2009. jún. 15. 16:10
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A szépséghibája a dolognak,hogy újabban nem a származási országot tüntetik fel,még az élelmiszereken sem,hanem származási helyként azt írják rá,hogy EU.Van olyan élelmiszer is,amin azt láttam,hogy magyar minőség?Ez számomra nem igazán érthető.Most ez vajon magyar,vagy csak olyan,mintha magyar lenne ?
2009. jún. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, az 599-el kezdődő vonalkód a magyar.

Van egy kis java progi, amivel ha beírod a vonalkódot kiad a termékről pár dolgot, minthogy származás ilyenek.. Néha hasznos (:

2009. jún. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!