Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Léteznek ma még pedagógusszáll...

Léteznek ma még pedagógusszállások, munkásszállók, nővérszállók? Ha nem, mikor és miért szűntek meg? Ha közületek lakott valaki ilyen helyen, milyen emlékei vannak róla?

Figyelt kérdés
Nővérszálló 10 éve azt hiszem, még volt. Persze nem a legjobb körülményeket biztosítják az ilyen helyek, de sok embernek olcsó megoldást jelenthettek, míg ma, akinek nincs saját lakása, irreális összegeket költ albérletre (vagy ha szülővárosában dolgozik, marad a szülei nyakán).
2009. jún. 15. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
pedagógusszálló határozottan van a Rákosszeg parkban a BVSC uszoda környékén.
2009. jún. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Németországban élek, itt van növér szálló. Barátnöm kapott egy évre szegédápolói állást. 400 €-t kap havonta, plussz ezen a növérszállon egy szobát. ez egy egy ágyas szoba, elég tágas. minden szinten 4 szoba van amihez tartozik egy közös konyha, fürdö wc.

a korház mellett van égyböl a szállás, egy folyoson átlehet menni a korházba. A korház még tanfolyamokra is küldi mindig, így most sikerült bejutnia a növérképzöbe is.

2009. jún. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
98%

Én is laktam munkásszállón egy évig. (Posta) Olyasmi volt, mint a kolesz. 4-en voltunk egy szobában, kb. egyidősek voltunk (19). A szekrényemet még bezárni sem lehetett, szinte mindenemet ellopták. A fürdő is elég gáz volt, de ezt a koleszban már megszoktam előtte. A csajokat viszont nagyon bírtam, szerencsém volt velük. Próbáltam azóta is keresni őket, de 4-ből hárman Kovácsok voltunk, így sajna az iwiwen is nehézkes a dolog.


A lényeg, hogy olcsó volt, pár száz Ft-ba került akkoriban, amikor 5000 Ft volt a fizetésem, amiből 4600-at kaptam kézhez.

2009. jún. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
én Kőbányán tudok munkásszállót
2009. jún. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem értem a lepontozásokat, mindenki válaszolt a több feltett kérdés közül valamelyikre :)

Tehát akkor hébe-hóba még vannak - én szinte soha nem hallok ilyesmiről, pedig azért egy csóró embernek praktikus dolog!

2009. jún. 16. 11:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!