Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Számotokra ez mit jelent?

Számotokra ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Számotokra mit jelent a "gyerek" szó, vagy "gyereknek lenni"? Ez egy közvélemény kutatás; gyerek, felnőtt egyaránt válaszoljon!

2012. ápr. 11. 09:21
 1/6 anonim válasza:
Egyrészt azt, amit tulajdonképpen jelent, vagyis (kicsi)gyermek, másrészt az, ha valaki gyerekes, infantilis, akkor nem muzáj effektiv gyerek legyen, hogy annak is nevezzék.
2012. ápr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem egészen erre gondoltam. Bocs, rosszul fogalmaztam :

Mi jut eszetekbe ezekről a szavakról? Ha meghalljátok őket, egyből mire gondoltok?

2012. ápr. 11. 09:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek...? Hát, a gyerek szó a nem felnőtt, max. 13 éves embert jelenti számomra. Különben, hogy mi jut eszembe róla?


Nézzük...

Gondtalanság, naivitás, bizalom, alázat (de csak a felnőttek felé, és nem minden esetben), játék, képzelőerő, tanulni vágyás, érdeklődés a világ felé, befolyásolhatóság, életszeretet. És még az, hogy a gyerekek a "mának élnek".


És mi NEM: ártatlanság, ártalmatlanság.


Mert sokan ártatlannak és ártalmatlannak hiszik a gyerekeket, pedig ők tudnak a leggonoszabbak lenni. Egymást nagyon csúnyán meg tudják bántani (néha csak szórakozásból, és ezt gyerekkori tapasztalatból mondom, mert velem is mindig ezt művelték), kiközösítik egymást, állatvédőként pedig nem egy olyan esetről van tudomásom, hogy a gyerek szórakozásból kiböki a macska szemét, vagy hasonló csúnya dolgokat művel. (És igen, a kicsi gyerekekre gondolok, bár amíg még nagyon kicsi, addig még tényleg senkinek sem tud ártani.)

2012. ápr. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Remélem nem az adófizetők pénzén van ez a zseniális szócséplés, bocs közvélemény kutatás..., de ha EU pénzen van az más, én is tudok ajánlani kérdést..

-Számotokra mit jelent a felnőtt szó?

-Azt, hogy feln...

-Nem erre gondoltam.

:)))

2012. ápr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Bocs de nem értem. Ja meg ha ki vagy akadva szólok, hogy csak házinak kellett. És vigyázz, nehogy elvigyenek a mumusok ma éjjel!!

"Bu-há-há-háá

2012. ápr. 11. 18:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Számomra a gondtalanságot, felhőtlen életet problémák nélkül, valamint letisztult és ésszerű logikát (ugye a gyermeki gondolkodás :) )
2012. ápr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!