Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent ez a szólás/mondás?...

Mit jelent ez a szólás/mondás? "ha békét akarsz, készülj a háborúra"?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 27. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez valami Murphy-féle dolog szerintem. Hogy úgyse jön össze, amit akarsz.
2012. ápr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez arról szól, hogy ha egy nemzet feltűnően fegyverkezik, akkor nem merik megtámadni.

Pl.: Irakot meg merték támadni, mert jól tudták, hogy nincsenek nukleáris fegyvereik.

2012. ápr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A békét mindenki másképp értelmezi jórészt, és a békét meg kell óvni. Ha tegyük fel egy gazdag országnak nulla a hadereje és a diplomáciája, mert békét akar, akkor egy kisebb haderővel rendelkező ország is simán bekebelezheti a gazdagsága miatt.

Ha tegyük fel, téged megtámadna valaki, de látja, hogy erős gyerek vagy, sőt estleg valami fegvered is van, valószínűleg kétszer is meggondolja, megtegye-e. Te békét akartál, nem akartál senkit bántani, csupán megelőzni a bajt. Készültél rá.

Tehát békét nem érhetünk el fegyverek nélkül sajnos. Ilyen az emberi természet.

2012. ápr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
egy párkapcsolatban ez mit jelent? :/
2012. ápr. 27. 12:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Tisztázni kell a dolgokat.
2012. ápr. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezt jelenti?!
2012. ápr. 27. 15:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Aha.
2012. ápr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. ápr. 27. 19:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Szerintem azt jelenti, hogy ha fel vagy készülve a támadásra,más is látja, hogy nem vagy olyan emeber, akit lehet bántani, nem fognak, minta középkorban egy nagy sereggel rendelkező birodalmat.
2012. máj. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!