Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kicsapongó művészeket ismertek...

Kicsapongó művészeket ismertek? Írók, költők, zeneszerzők.

Figyelt kérdés

2012. máj. 9. 08:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem is egyet. Kettővel is éltem /zenész, író/ Ők más hőfokon élnek, mint az átlagember. Életükhöz minden vonatkozásban hozzátartozik a siker /ilyen a hódítás is/, amit képtelenek nélkülözni.
2012. máj. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kedves első nem mindegyik olyan. Sok művész van aki nem kicsapongó, nem hódító. Egy művész is lehet átlag ember, sőt. Annyiban lehet nem átlagos, hogy hírnév követi, de minden másban lehet olyan mint egy hétköznapi szürke ember. Nem mindenki Lady Gaga, meg Snoop Dogg.
2012. máj. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
én igazából olyanokra gondoltam mint Villon, vagy E.T.A. Hoffmann.
2012. máj. 9. 11:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor talán a "Vastag Margót" /Villon/, vagy a másik művészt kellett volna megkérdezned. Esetleg elovasni az életrajzukat.
2012. máj. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem így értem... de úgy látszik nem tettem fel elég nyilvánvalóan a kérdést egyeseknek. mindegy.
2012. máj. 9. 17:31
 6/7 anonim válasza:
Paul Verlaine és Arthur Rimbaud pl. elég kicsapongó életet éltek.
2012. máj. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, én is az utóbbiakra gondoltam. Verlaine, Rimbaud, Baudelaire talán, Colridge, Wordsworth, Fitzgerald, Byron, Kassák.


Érdekesség azonban, hogy Petőfi nem. Még egy pohár bort sem tudott meginni. Kitalálták neki ezt az imige-et, mai szóval élve, első sorban Vahot Imre, és ő, meg pár költő társa a 10-ek társaságát arra hozták létre, hogy megtagadják azt, amit Vahot csinált belőlük, de nem jártak sikerrel.

2012. máj. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!