Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A bolcsesseg tenyleg keletrol...

A bolcsesseg tenyleg keletrol jon?

Figyelt kérdés
Pontosan az erdekel hogy csak en erzem ugy, vagy tenyleg jok a tapasztalataim hogy keleten azsiaban, indiaban joval inteligensebb embereket talaltam utazasaim soran mint nyugat europaban! velemenyeket koszonom!

2012. máj. 19. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt így nem lehet mondani, mindenhol vannak okosabb emberek. Egyébként nem teljesen világos, hogy bölcsességre, vagy okosságra gondolsz, mert a kettő nem ugyanaz.


(Egyébként én személy szerint NAGYON nem bírom a keleti kultúrákat, de ez a privát véleményem.)

2012. máj. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Valoszinuleg azert mert nem jartal ott, vagy ha igen akkor nem zeztel korul, persze nem oktatni akarlak,en olyan embert keresek aki meg tobb helyen jart mint en es tudasvagya van amit nem kizarolag a konyvekbol akar tudni hanem szemelyesen, es nem felvagni akarok hanem tanulni de europa osszes orszagaban jartam( nem egy ,egy napot), es azsia nyugati felen es a kozel keleten, nem arra a keleti kulturara gondolok amit a nalunk levo arabok es kinaiak nagy resze bemutat, hanem az eredetire, mint pl, Uzbegisztanban a barlangkonyvtar amit Abu Ibn Szina nagyhiru tudos is bejart 1300 evvel ezelott,vagy olyan dolgokra, hogy gruziaban pl tudjak hogy naluk van a kaukazusban az elveszett 8. magyar torzs es tudjak a Petofi verseinket, de nalunk az emberek 60 ,70 szazaleka azt sem tudja hol van Uzbegisztan, Kazahsztan, vagy Gruzia,es ottletemkor szegyenkezem amiatt hogy tudatlanabb vagyok naluk. Es egyre tobb ilyen ember van nalunk aki megkerdezi hogy Szerbiaban, Horvatorszagban, vagy Szlovakiaban miert beszelnek magyarul,holott az iskolaban tanitjak, es ezeknek az embereknek erettsegi, illetve egyeb felsofoku vegzetsege van!!! Akikrol en beszeltem keleten, Pl Kirgizisztanban, olyan egyszeru emberek akik baranyokat legeltetnek a mezon,jurtaban laknak, es tudjak hogy a nalunk levo Kunok toluk szarmaznak!!!
2012. máj. 20. 00:02
 3/3 A kérdező kommentje:
Tehat en egy olyan muvelt embert keresek mint pl. Vago Istvan, aki eloben is meggyozodott a konyvekben olvasiottakrol es olyan dolgokra is tud nekem valaszolni amire meg a foiskolai tanar ismerosom sem tudott, ez csak az egyik kerdesem volt hogya bolcsesseg tenyleg keletrol jon _e!? Koszonom!
2012. máj. 20. 00:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!