Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az Magyarországon,...

Miért van az Magyarországon, hogy, ha valaki Trianon előtti, KIHANGSÚLYOZOM! TRIANON előtti Magyarországról származik azt utálja a magyarországi lakosság?

Figyelt kérdés
Három hónapi szegedi tartózkodásom alatt annyi embertelenséget tapasztaltam,hogy ennyit életem során nem láttam.Itt(HU)gyerek az anyját,testvér a testvért utálja.Csak a kínai,arab,négus,meg mindenféle fekete faj azt tisztelik.Miért van ez így?

#Trianon előtti ország
2012. máj. 24. 08:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%

Én nem utálom egyiküket sem.

De sokaknak rossz a tapasztalatuk velük. Pl. Az Önkormányzattól átszervezés miatt fél éve elbocsátottak egy 3 gyerekes nőt,aki azóta sem talál munkahelyet. Helyette felvettek egy áttelepült erdélyit.

Vagy : a magyar iskolákra nincs pénz,de az erdélyiekre igen.

Vagy: az itthoniaknak vagy nincs utazási kedvezménye,vagy éppen most vették el. A kettős állampolgárok viszont 90 %-os kedvezménnyel utazhatnak.

2012. máj. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Én nem utálok senkit, de aki nem adózik, ne szavazzon.
2012. máj. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
15%

Szeged egy rémálom mindenkinek. Sajnos ez van. Máshol talán jobb a helyzet. Ha érdekel megkeresem, hogy mit írt Szegedről egy muraszombati lány, aki ott kezdte az egyetemet. Aztán Prágában fejezte be.

Szóval Szeged szerintem nagyon elmaradott, 10 - 15 évvel le vannak maradva az emberek. Persze tisztelet a kivételnek és nem lehet általánosítani, meg máshol sem jobb, de ha ezeket leszámítva is nagyon beszűkült hely.

2012. máj. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Miért kell általánosítani? Nekem nagyon sok székely és erdélyi magyar barátom van, akiket senki nem utál amiatt, hogy hol született. Sőt, mivel a "magyar kinézetű, magyar nyelven beszélő" embert sokkal nehezebb megkülönböztetni egy másik "magyar kinézetű, magyar nyelven beszélő embert", mint mondjuk egy kínait vagy arabot, biztos vagyok benne, hogy sokkal kisebb ellenállást tanúsítanak vele szemben.

Van egy olyan érzésem, hogy te pár személyes rossz tapasztalatot akarsz rávetíteni a teljes határon belüli és a határon túli magyarságra.

2012. máj. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
46%
Én nem tapasztaltam hasonlót. Igaz, kezdettol fogva a nemzeti gondolkodású emberkék társaságát kerestem, azokra meg aztán végképp nem jellemzo egyik felsorolt jelenség sem (határontuli magyarok gyulolete, szinesboruek szeretete :D )
2012. máj. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
56%

ma 09:09


Engem érdekelne az az írás! Belinkelnéd? :)

2012. máj. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretem Szegedet, én őszintén szólva fogalmam sincs, hogy ki nem magyarországi magyar, 1-2 kivételt leszámítva, mikor valakinek pl. román vagy szerb családneve van, de ha normális, kb. nem érdekel, hogy hívják csak betűzze le, hogy le tudjam írni (hivatalban dolgozom). Az, hogy jobban tisztelnék bármilyen más bevándorlót, nem igaz, de ha megkérdezik, hogy tudok-e segíteni, megteszem, ami tőlem telik. De már jártam úgy, hogy romániai magyarok megkérdezték tőlem, hogy merre kell Bukarest felé menni, azt is elmondtam... Egyedül a "fiatalasszony" megszólításon vigyorogtam egy kicsit, mert nálunk ez nem szokás, de nem voltam velük lekezelő vagy hasonló. 24N
2012. máj. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

Sajnálom, hogy ilyen tapasztalatod volt, de azt tudni kell, hogy a határon túli magyarok között nem egy olyan van, aki esze nélkül táposozik, magyarabbnak tarja magát a magyarnál, és bizony keményen leszólja a liberálisabban gondolkodó anyaországiakat. Mindezt azért, mert Magyarországon Trianon nem napi beszédtéma és nem zokogja tele az átlagember naponta a párnáját amiatt, ami akkor történt.

A párom erdélyi és a baráti körének egy részétől kiráz a hideg. Egy-két ilyen tapasztalat és sokaknál elveszik a tolerancia.

2012. máj. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
31%
Magyarországban csak a nyugati régió , Kisalföld ami normálisnak mondható.Én itt élek Kisalföldön és össze tudom hasonlítani a keleti régióval.Ez a rész jóval nyugatiasabb és fejlettebb , az emberek mentalitása is jobb.Persze Ausztria közelsége is okozza a fejlettséget meg a nyitottságot.
2012. máj. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Én csak a magam nevében tudok megszólalni, de én abszolút nem nézem le a határon túliakat, sőt több Felvidéki barátom is van.
2012. máj. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!