Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az egyesületek, alapítványok...

Az egyesületek, alapítványok azért vannak, hogy az irodisták jó pénzért melegedjenek odabent? Vagy tudtok olyanról is, amelyiknek haszna van?

Figyelt kérdés

1.Anno egy drogprevenciós alapítványnál voltam önkéntes.A helyzet tömören:Kb 10 alkalmazott "dolgozik", persze nem alacsony fizetésért, mivel diplomások..

A munkájuk kb annyi volt, hogy hetente egy előadást megírtak,de az idő nagy részében játszottak a neten.Kb hetente-két hetente 1-szer jöttek drogosok terápiás beszélgetésre.Ennyi a nagy munka...Ezért ül a takaros irodában 10 ember...


2.Megyénkben egy másik szervezet is hirdeti magát, a honlapjukon az áll, állás keresésben is segítenek.De jó, gondoltam, talán ők segíthetnek.Bekopogok az irodába, mit látok? 5 irodakukac gépezik.Amúgy az épület kong az ürességtől.Mondom, mi járatban vagyok.Erre azt válaszolják:Igen, pár éve volt hogy álláskeresésben segíteni tudtak, de most nincs pénz.Kérdem:És tanfolyamot indítanak:Nem, azt sem.

Érdekes, nincs pénz semmire...akkor hogy-hogy még fennáll az intézmény és miből telik ennyi irodistát fizetni?De a legfőbb kérdés:MINEK??


3.Hívok egy egyesületet, szintén álláskeresés és egyéb tanácsadás ügyben, mert ki van írva a honlapjukon...

Érdeklődök a lehetőségekről, a titkár a vonal végén hebeg-habog.Hát..igazából ilyen szolgáltatás már nincs, amolyan meg még nincs..(Szóval, semmi sincs)De majd menjek be ekkor és ekkor, az intézményvezetővel beszéljem meg, ő jobban tudja.(Akkor a titkár minek van?Neki is tudnia kellene)..

Szóval, dolgozók itt is vannak, kérdés, hogy a semmin kívül mit csinálnak?


Mindenhol csak a reklám megy, hogy az ember azt higgye, foglalkoznak a rászorulókkal, közben kiderül, hogy sokszor a fele sem igaz.

Ha nincs az intézményeknek pénze, miből fizetik azt a sok irodakukacot?Inkább azokból lenne fele annyi, akkor talán jutna pénz arra is, hogy a közösség is hasznát lássa ezeknek a szervezeteknek.


2012. máj. 25. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez sajnos így van. De nézd a jó oldalát: Magyarországon bürokrácia van, és ha nem lenne, 50%-kal több lenne a munkanélküli :D Viccet félretéve: sajnos nagy igazság amit írtál. Alapítványok 90%-a csaló, a fele adakozott pénz se jut el oda ahová kéne. Egy ismerősöm azzal dicsekedett, hogy anyósa ilyen helyen dolgozik, és amiket bevisznek hozzájuk használt ruhákat a rászorulóknak, azt ők mind kiválogatják, és ami jó állapotú viszik haza maguknak... ennyit a segítségről. Én sose adok senkinek sem pénzt, sem semmit, amíg a két szememmel nem látom az hová jut.
2012. máj. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És akkor az "okosok" megmagyarázzák, hogy az emberek nem ismerik a lehetőségeiket, nem tudják, hová forduljanak segítségért.

Mégis, hová forduljon az ember,mikor szinte mindenhol azt tapasztalja, hogy az a bizonyos segítség csak mese habbal.

2012. máj. 25. 10:58
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez ilyen. Én is egy alapítványnál dolgozom, és tiszta őrület, ami folyik. Oké, itt dolgoznak ugyan a tagok, minden héten előadások vannak meg ilyesmi, de aránytalanul sokkal több pénzt kap a bagázs ezért.


Más kérdés, hogy igazából ez azért nem ennyire egyértelmű dolog, hisz a támogatásoknál általában meg van szabva, mire mennyit költhetnek, és aszerint kell lavírozni. De persze a legtöbb esetben nem ez a magyarázat sajna :S

2012. máj. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy alapítványnál önkéntes voltam szakmai gyakorlat miatt, a rendes dolgozók kb. egész nap facebookoztak, játszottak, kint cigiztek. Nekünk volt kiadva pár dolog, prezentációírás, guglizás, levelek írása angolul is.

Szóval akik fizetést kaptak odaadták a munka oroszlánrészét a kicsiknek, akik elvileg nem is nagyon értettek hozzá.

Egy másik alapítvány vezetője tipikus kőgazdag ember böhöm nagy terepjáróval, de a kis alapítványi suli ahol melóztam eléggé halódott. Nem tudom, mennyi pénz volt az egészben és hová ment, de a munkában senki nem szakadt meg, aki feljebb volt a ranglétrán.

2012. máj. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát igen!Szerintem jobb lenne akkor inkább, ha ezek megszűnnének.Nem menne el ezekre annyi felesleges pénze az adófizetőknek, társadalomnak.Nehogy már azért tartsa a társadalom jó pénzen a diplomás adminisztrátorokat, meg alapítványvezetőket, elnököket, titkárokat és a többi brancsot, hogy facebookozzanak!

Egyedül talán az állatmenhelynek lenne érdemes adni, bár ott is a legtöbb pénz nyilván nem az állatokra, hanem kosztüm zsebekbe megy, de azért csak jut valami csóró állatoknak is, ami azért nyilvánvaló, hisz nem halnak éhen.

Persze , minden alapítványhoz diplomást keresnek állandó dolgozónak.Nehogy már egy alacsonyabb végzettségű lustálkodjon, szórakozzon köztük jó pénzért.

2012. máj. 25. 11:37
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként nem mondhatom, hogy nem éreztem magam jól náluk önkéntesként.De lehet, hogy elvből mégsem megyek oda többet.Minek csicskázzak ingyen olyanoknak, akik nagy unalmukban maguk is megtudnák csinálni ugyanazt a munkát, csak félnek,hogy leprát kapnak a seprűnyéltől és kávézni egyébként is kényelmesebb?
2012. máj. 25. 11:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezek egyébként kihalásos alapon működnek, a gyakhelyemre szerettem volna bekerülni végzett frissdiplomásként (hogy én is a facebookért kapjam a pénzt :P) de nem, mert nincs felvétel. Rá néhány hónapra főnök valami kis rokoncsaja friss érettségivel bent ül az irodában. Pár papírért mentem be, természetesen lövése sem volt semmiről, én segítettem neki. Pedig én csak csak gyakornok voltam, ő pedig azonnal rendesen felvéve, saját asztallal, irodarésszel.

Most egyébként diplomás adminisztrátor vagyok az állami szférában, minimálbérért, facebookozni nincs idő, kevés az ember, több ember munkáját végzem, újat pedig nem fognak felvenni.

2012. máj. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként tisztességesebb intézményekben szokás, hogy azért csak meghonorálják valami kis ajándékkal az önkéntes munkáját.Itt ugyan megköszönték a munkám,"Köszönjük a segítséget, szia!" aztán el van intézve.Na, megvan a véleményem, mondhatom!
2012. máj. 25. 11:49
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, gondoltam én, hogy az alapító, meg a főnök pereputtyának vannak fenntartva az ilyen helyek...
2012. máj. 25. 12:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez sajnos mindenhol így van. Én pl, 5-dik éve toporgok ugyanabban a munkakörben, ugyanazon a helyen és esetleg 1 lépcsőfokot feljebb ugrani sincs lehetőségem, se támogatóm...
2012. máj. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!