Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a legjobban...

Hogyan lehet a legjobban kezelni ezt a helyzetet? (gimi probléma)

Figyelt kérdés

Elsős gimnazista vagyok. Az osztályom nagy része(kb: 36-ból 28-30)rendszeresen füvezik, cigizik, piál. Én sosem voltam stréber, vagy egészségmániás, de nekem ez nem megy. Most nem rég táborban az osztálytársaim üvegeztek. Az volt a lényeg, hogy mindenki mindenkivel smárol(vagy "csak" szájra puszi) lányok is lányokkal, fiúk is fiúkkal. Akik pedig év elején még visszafogottak, normálisak voltak, kezdenek beolvadni.

A maradék kb 8 emberből van egy pszichopata fiú(tényleg az) ketten azzal szórakoztak hogy bejöttek a szobánkba, és tele fingták. 3 olyan van, akik normálisak, (velük vagyok a legjobban) csak az a gond hogy sokszor elvonulnak titkolózni. És mert nagyon közel laknak egymáshoz(én elég messze) állandóan együtt vannak és nagyon egymásra találtak. Nagyon kívülállónak érzem magam. Igyekszem nem törődni ezzel és amikor bent vagyunk a suliban velük lenni, de néha már kiborító. Sosem voltam kívülálló. Mindig voltak barátaim és nem is vagyok az a "jókislány" típus. Azért egy idő után elkezdem magam idiótának érezni a többiek között. Nincs valami tanácsotok?


2012. máj. 28. 20:19
 1/1 anonim válasza:

Szerintem egy a fontos : Azért, mert mások tönkre teszik magukat, Te semmiképp ne tedd!

Hidd el, az egészséged többet ér, minthogy jóban legyenek veled a füvesek. Ha nekik az számít, hogy ki füvezik, iszik, dohányzik velük, akkor még ha te is csinálnád, akkor sem igazi barátaid lennének, csak felszínes haverok.

Nézd meg az évfolyamodat, hátha van olyan, akivel hasonlóak vagytok, akivel egymásra tudtok találni.

Ha nincs ilyen, akkor maradj jóban azzal a maradék 3 osztálytársaddal, akik normálisak, beszélgess velük sokat a neten, csináljatok közös beszélgetéseket, sok közös programot, tudj meg róluk mindent, hogy ne legyél kívülálló, veled is osszanak meg mindent.

2012. máj. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!