Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyek Kecskemét rossz környék...

Melyek Kecskemét rossz környékei, ahová nem érdemes költözni? Melyek a jók?

Figyelt kérdés
Munkahely miatt kell odaköltöznöm, de valami nyugis környékre akarok menni, ugyanis nem szeretném ha éjszaka az autómmal történne valami, vagy engem rabolnának ki stb..
2012. máj. 29. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nahát..! Én is nemsokára oda költözöm! Azok a városrészek, amelyeket kerülni érdemes, az ún. Erzsébetváros (régi nevén: Muszáj), valamint a már perifériának számító Rendőrfalu és a Rávágy-tér környéki lakótelep (a volt Leninváros). Ezeken a helyeken nem kerülheted el a találkozást egy problémás népcsoporttal:-), - amely ugyan az egyébként rendezett, kellemes és komfortos Széchenyi-városban is előfordul, de sokkal kisebb számban.

Lakásvásárlás szempontjából ma már nem számít rossznak Műkert-város sem (ahonnan sokukat már kitelepítették; ott az ingatlanok ára is kedvezőbb). Jó környék Mária-város, Hollandfalu, a Belváros, - tekintélyes, új családi házaival - a Vacsi-köz és a kertvárosi hangulatú Hunyadi-város is.

2012. máj. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Petőfiváros,és Kadafalva is jó hely.
2012. máj. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki autót akar feltörni akkor nyilván nem a latino negyedekben fog szétnézni hanem átsétál valami jobb környékre.

A Rávágy tértől párszáz méterre ott a rendőrség. Nem a legoptimálisabb inzultáló zóna kisebbségieknek.

A körút menti utcákban elég nagy a zaj esténként. A HVCS-k előszeretettel túráztatják sokmilliós paripákat, driftelnek. Az sem a legkellemesebb mikor az ember már nyugovóra tért.

2012. jún. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 karesz_76 válasza:
100%

Igaz hogy nagyon régi a kérdés, de hátha valakit érdekel a téma.

Az első hozzászóló eleve hülyeséget írt.

Az Erzsébet város és a Muszáj nem ugyanaz, sem régen sem most. Egymás mellett vannak, a Muszáj csak pár utcából áll mindössze, és ma is Muszáj a neve.

Így hogy melyik városrész kerülendő, eleve hülyeség.

Itt nincsenek rossz városrészek. Pl: az Erzsébet város 90% jó környék, van benne viszont pár utca pl: Zöldfa utca, és mellette pár utca ahol sok a roma származású lakos. ugyanúgy A Leninvárosban is van egy rész ahol több a Roma lakos. Ezek egyébként a nagykörút déli részén található 1-3 utcára igazak. A belváros felé, annyira felmentek az árak, hogy onnan már kiszorultak a rosszabb arcú lakók. Ezt a pár utcát elhagyva délebre megint csak javul a helyzet. Pl, a Muszáj rész az árához viszonyítva elég nyugis. A gond az hogy, gyalog el kell sétálnod a Zöldfa utca előtt. (megjegyzem, az elmúlt 10 évben soha senki nem szólt hozzám, pedig szinte naponta sétálok arra)

Autó feltörés: A gyerekeim a Lenin városba jártak oviba, volt egy időszak, amikor minden reggel láttam feltört autót.

De ha nem hagysz benne szem előtt semmi értéket, akkor nem piszkálják. Ha meg ott figyel a laptop az első ülésen, akkor a központban is feltörik.

Persze minden környékre elég csak 1 bunkó, tolvaj ember/család, a környéken lakók életét alaposan meg tudja keseríteni.

Nekem a város két ellentétes pontján is van házam, az egyik (belsőnyír) kifejezetten jó környék, inkább gazdagabbak lakják, de ott is és a Muszájban is pont kifogtam egy egy autóörült szomszédot, akik rendszeresen túráztatják a ház előtt a kocsijukat, vagy éppen a tuc-tuc zenét üvöltetik. (egyik sem Roma származású)

Szóval én azt mondom, hogy pár olyan utca van Kecskeméten amit érdemes elkerülni, de ezeket könnyű felismerni, ugyanis a szép kert helyett szemét és gaz van a házak előtt.

2018. ápr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!