Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki tudja, mit jelent az a...

Ki tudja, mit jelent az a kifejezés, hogy "svájci néger"?

Figyelt kérdés
2009. jún. 30. 20:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
26%
jajj igen, Schwarzenegger nevéből ki lehet venni a svájci néger szót, igaz...."Gilgamesh" nevéből meg azt hogy "vízköves":D
2009. jún. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Bocs. Senkit nem akartam bosszantani. Kiváncsi voltam milyen tartalmat kapott a köznyelvben azóta, hogy először használták. A Nők Lapjában olvastam, sok évvel ezelőtt egy cikket állami gondozott gyermekekről. Az újságíró megkérdezte néhányuktól, mivé akarnak válni felnőtt korukra. Az egyik vékonyka kisfiú válaszolta, hogy "svájci néger". Az újságíró gondolkodott, hogy mit tudhat a gyermek a svájcban élő négerek életmódjáról, lehetőségeiről, hogy tejfehér bőrével ő ott akar négerként élni. Aztán a társai és a nevelői segítségével kiderült, hogy a kisfiú csupán olyan izmos testalakatú szeretne lenni, mint Schwarzenegger. Ő a nevét így hallotta, ez volt számára megjegyezhető, mert így értelmet adott a szónak, ami neki idegen volt. A cikk is ezt a cimet kapta. Azóta olyan szöveg környezetben hallottam, hogy az érthetetlen-értelmetlen kifejezésekhez fűzték hasonlító magyarázatként, illetve a svájci jólét humoros illusztrációjaként.
2009. júl. 1. 16:16
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, itt senki sem hallotta a paródiát.

Asszem Boncz Géza találta ki, Schwarzenegger vicces neveként.

Először 1984-ben hangott el, a VIDEJÓ jelenetben:

[link]

2021. máj. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
arnold schwarzenegger osztrák-de akkor is svájci néger!ez így van...
2023. szept. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!