Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan élnek a mai egyetemisták?

Golden Gate kérdése:

Hogyan élnek a mai egyetemisták?

Figyelt kérdés
53 évesen nem tudom, hogy hogyan élnek a mai diákok?! A fiam szerint állandóan csak isznak, szórakoznak (ez utóbbival nincs bajom, ha nem megy a tanulás rovására!). Igaz szerintetek, hogy csak ebből áll az életük, vagyis csak eszementen szórják a pénzt? Egyáltalán kiét (a szülőkét)? Szeretném hinni, hogy nem igazak ezek az állítások, mert a fiam állandóan ezzel jön.

2012. jún. 4. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Nem, nem mindenki ilyen. Akinek gazdagok a szülei, plusz büfészakra jár vagy tesz a tanulásra, az ilyen. De nagyon sokan vannak olyanok is, akik tényleg azért járnak egyetemre, hogy tanuljanak.

A fiad, ha jól gondolom, egyetemista, és az általad leírt életet éli, nemde? Akkor csak ki akarja magyarázni magát, ez jó indok arra, hogy magát mentse, hogy magát jobb színben tüntesse fel. Félig-meddig igaza van, de a link egyetemisták később meg is isszák ennek az életmódnak a levét.

2012. jún. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Én egyetem alatt egyszer sem buliztam, dolgoztam, a vőlegényemhez jártam és ő hozzám, együtt tanultunk, keményen. Egyetem utolsó évében férjhez mentem hozzá, már asszonyként diplomáztam.Körülöttem szinte mindenki azt csinálta, amit Ön leírt. Sajnálom, de ez tény. Én sosem vegyültem velük, pedig nagyon csaltak volna.
2012. jún. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Én műszaki szakra járok, tanulok éjjel nappal és mellette dolgozom. Szüleimmel élek, de nem adnak pénzt, magamat tartom el így. Igen vannak olyanok akik állandóan isznak, nem járnak be órákra, de azok kibuknak.
2012. jún. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Ez nagy általánosítás de a bulizás és ivászat már a gimikben is igen elterjedt... És ha ezek az emberek bekerülnek valamelyik felsőoktatási intézménybe nem valószínű, hogy épp ott fognak leállni ezzel az életmóddal. Ezt is ugyanúgy embere válogatja, az anyagi lehetőségek és szerintem az adott kar követelményei is, vannak ismerőseim igazán kemény egyetemekről, ők tényleg ritkán járnak bulizni, míg kevésbé erős karokon inkább naponta járnak kocsmázni. Aki tényleg egy nehéz szakra jár és folyamatosan tanul az ezt nem tudja megtenni.
2012. jún. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
2. vagyok, azt hozzáteszem, ahol dolgozok gyárban, ott a munkások isznak éjjel nappal.
2012. jún. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A második én voltam :) Harmadiknak üzenem ;)
2012. jún. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Négy csoportot tudok elkülöníteni a rájuk leginkább jellemző dolgok alapján (természetesen vannak átfedések is):


- dolgozó réteg: ők a suli mellett melókat is vállalnak folyamatosan, vagy alkalmanként, nem buliznak, nagyon éretten gondolkodnak, ha akad órájuk, amire nem tudnak bejárni, ott is jó jegyet tudnak szerezni


- aktív réteg: ők buliznak is, de a tanulást kevésbé intenzíven művelik, mivel ők azok, akik programokat szerveznek, művészi dolgokat művelnek, önkéntes munkát végeznek, énekcsoportba járnak.


- semleges réteg: nincs buli, nincs munka, akadnak köztük nagyon csinosak is, de totálisan jellegtelenek. Egy részük csak úri passzióból végzi az egyetemet, mert apuka-anyuka viszi utazgatni, és úgyis megvan a jövendőbeli munkája. (Bár ez inkább a "nem létező" Miss Pitcha csoport.)


- partyarcok: sok van, de azokból, akik durván nyomják, jóval kevesebb. Hát, nekik a kettes is már csodaszámba megy, büdösen járnak órára, borotvát néhány hetente lát az arcuk.

2012. jún. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Nincs pénz amit szórhatnék, és már három napja sült krumplin élek. Előtte volt pizza, mert sütöttem, azelőtt meg paprikáskrumpli és paradicsomos tészta volt felváltva. EGÉSZ NAP! Tudod tök jó azoknak akiknek csak a bulizás a fontos, de amíg nekem volt olyan nap, hogy nem volt mit ennem addig nekem ne mondja senki, hogy élvezetből vagyok egyetemista. Sajnos nem büfészakra mentem, hanem olyanra ahol tanulni kell, így elég nehezen adnak melót. Amit adtak volna az egy vacak volt, (MLM) és már kezd a hócipőm teli lenni. Hízok a sok szénhidráttól mint a disznó, mellette, meg úgy érzem a fél karom oda adnám husimusiért :) na ennyit a pazarló egyetemistákról.
2012. jún. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Őszintén szólva egyetemtől függ, de az alapvető hierarchia mindenhol megvan. Van egy apuci-anyuci eltartottja vagány réteg, akinek mindene megvan de ha balhé van először oson el (rájuk fért volna egy kis sorkatonaság), vannak a mindenkivel barátkozósok, a stréberek stb. szóval a rétegek megvannak. Bulizni általában mindenki elmegy hébe-hóba kivéve akik nagyon messziről járnak be és nem kolisok. Aki akar szív, iszik stb...

De az első egyetemi hetemen megmondta nekem egy tanár úr, hogy ez így megy, van a 14 tanulmányi hátből kb 4 amikor leteszed a feneked és csak tanulsz (2 zh hét) plusz a vizsgaidőszak a többin meg érezd jól magad, ha jó képességű vagy. Ha hülye, akkor meg tanulj egész évben.

Nagyon durván mennek a bulik, de amíg a fiad teljesít ne aggódj miatta!

21/L (gépész és bányamérnök)

2012. jún. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A te fiad a 24 éves srác, akit nem tudsz/akarsz kitenni otthonról, igaz? Nos amit mond, az önigazolás, semmi több. Ezzel akar titeket meggyőzni arról, hogy teljesen normális, hogy egy fűszálat nem tesz keresztbe, mégis eltartjátok. Én a magam részéről a következőket tudom elmondani: Gyűjtögetem a kis pénzem, amit a szüleimtől kapok, nem szórom el, nem járok bulizni, normálisan beosztom a napjaim, a pénzem, az energiám, és már most 19 évesen kellemetlennek érzem, hogy a szüleimre vagyok szorulva anyagilag.


Természetesen megvan az a tipikus iszunk-hányunk-b.szunk réteg, akiknek ebből áll az egyetem, és ejtenek a tanulásra is. Azt nem tudom, milyen mértékben jellemző, de az biztos, hogy egy felnőtt embernek már nem feltétlen erről kellene szólnia az életnek.


Sose a többséget vedd alapul, hanem a saját értékeidet. Ha ezzel ellenkezik az, hogy a felnőtt gyereked úgy él, ahogy, akkor azt közöld vele, és érd el, hogy ne nyomorítson meg titeket, hisz nem ezt érdemlitek. Ha ennek az a módja, hogy kiteszed őt a házból, akkor tedd ki.(elnézést, hogy a másik kérdésedet is belekevertem, de úgy éreztem, fontos lehet.)

2012. jún. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!