Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Adnom kell/illik borravalót...

Adnom kell/illik borravalót akkor is, ha kupont váltok be?

Figyelt kérdés
Az egyik kuponos oldalról vettem egy fogkőleszedésre jogosító kupont. 7-én megyek beváltani. Ilyenkor adnom kell borravalót is? Mert a kupon hirdetésének az alján volt egy ilyen megjegyzés, hogy "a borravalót nem tartalmazza" vagy valami ehhez hasonló. Én nem szándékszom adni, mert így is elég borsos ára volt. Bunkóság, ha nem adok? De hát ott nem is kell fizetnem semmit, kinek a zsebébe nyomjak egy x összeget???

2012. jún. 5. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell senkinek sem adnod borravalót. Megvetted a kupont, azt kifizetted.
2012. jún. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, én is így gondoltam, csak az a megjegyzés elbizonytalanított! :-)
2012. jún. 5. 16:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Borravalót annak illik adni akinek amúgy is szoktak, azaz étteremben a felszolgálónak (ha a számla nem tartalmazza a felszolgálást), fodrásznak, taxisnak, szobaszervízesnek, és londínernek szállodában.
2012. jún. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is a megerősítést! :-)
2012. jún. 6. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!