Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Raszták! Most akkor hogy is...

Raszták! Most akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés
szabad használni rasztahajhoz waxot avagy sem? külföldi oldalakon hozzászólásokban szokták írni, hogy nem, az undorító, kész sértésnek veszik, ha rákérdez valaki, hogy használnak-e, viszont sok hazai oldalon olvastam, hogy az fogja össze igazán szépen. akkor most mi is az igazság? ja, és ugyanez vonatkozik a horgolásra is.

2012. jún. 9. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazán szépen nekem a sós víz fogta össze, a wax miatt meg nem tudtam megmosni, ragadt, fehéres lett, szóval nálam nem nyert.
2012. jún. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és a horgolással mi a helyzet? ja, és nem ült ki a só a hajadra? (:
2012. jún. 9. 20:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A horgolás az alap, hogy kell. Amikor friss volt a rasztám hetente horgoltam, akkor még végig az egész tincset, most 3 éves és elég a tövét behorgolni úgy havonta. A sós víz alatt meg elsősorban a tengervizet értettem, az ember kétszer-háromszor csobban, és úgy összeragad tőlea raszta, hogy az életben nem szedi szét. Szerintem ezt otthon is meg lehet csinálni, hogy beáztatod a rasztát jó sós vízbe, megvárod, hogy megszáradjon, aztán kimoshatod, a lényeg, hogy ne használj balzsamot. (sampont lehet)

Amúgy ez az én taktikám, szerintem vannak még ilyen praktikák, nekem ez vált be.

2012. jún. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, sokat segítettél! (:
2012. jún. 10. 12:17
 5/9 anonim ***** válasza:

Aki használ waxot annak szabad aki nem annak nem kell ;D

Egyébként külföldön gyakori, hogy úgy csinálnak raszta hajat, hogy egyszerűen nem fésülködnek és szép lassan össze állnak a tincsek,nincs wax, nincs horgolás, semmi. (neglect dreadlocks) Ez nálunk nem túl elterjedt.

Egyébként a waxtól elvileg nem száradnak ki a tincsek és jobban össze fogja. Horgolással meg a kiálló szálakat lehet vissza rakni a tincsbe és nem lesz ilyen "szöszös".

Én személy szerint nem waxozom meg nem is horgolom. Először csináltam magamnak pár tincset, arra raktam waxot nem azt a speciális rasztáknak valót, hát nagyon ragadt tőle, ki is mostam belőle pfujj :D Aztán mikor megcsináltattam a hajam az a visszatupírozás/horgolásos módszerrel készült,de miután kész lett nem csináltam vele semmit (csak mosom persze) ennyi. Kinek mi jön be, lehet is meg nem is, egyik se rosszabb a másinkál szerintem..

Neked amúgy van rasztád vagy lesz vagy egyik se? :D

2012. jún. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja és még valami, megkérdeztem egy rasztát aki használja ezt a speciális waxot, hogy az másmilyen-e mint a sima és azt mondta igen attól nem lesz olyan ragacsos.
2012. jún. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

sajnos nincs, évek óta szeretnék, de itthon azt mondták, hogy "amíg az én kenyeremet eszed.." (:

majd egyetemi éveim alatt kiélem az ilyen jellegű hajlamaimat ((:

2012. jún. 11. 16:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor kitartás. Majd írd meg hogy használtál-e waxot ;D
2012. jún. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a raszta hajban epp az a jo, hogy nem kell tulsagosan rastresszelni. A hajad majd alakul magatol. En csak a twist and rip modon csinaltam meg. Nem horgoltam, nem hasznaltam waxot. Habar az oka az volt nalam, hogy szerettem volna minel termeszetesebb modon rasztat es a horgolotu/wax hallatan kiver a viz.

:)

21/l

2012. jún. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!