Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az öcsém 2011 decemberében...

Az öcsém 2011 decemberében betöltötte a 18. életévét. Neki még jár matrica a diákigazolványára?

Figyelt kérdés

Nagyon megköszönném, hogyha valaki tudna valami rendeletféleséget adni, amivel igazolni tudná, hogy ő iskolába jár(t), mert elméletileg aki távozik a sulijából, még annak is érvényes a diákigazolványa október 31.-ig. csak ő nem tudja igazolni, hogy tényleg suliba jár, mert nem kapott matricát az iskolájában. De elméletileg még úgyis érvényes lenne, szóval nem kéne rá.

tudna valaki segíteni?



2012. jún. 12. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem a tanév kezdete előtt töltötte be a 18. életévét akkor matrica nélkül is érvényes.
2012. jún. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, de ezt például a buszon nem tudja igazolni, mert van pár ellenőr / sofőr, aki megbünteti, mert nincs matrica az igazolványán. Szóval valami rendelet vagy törvény kéne, amit fel tudna mutatni, és az orruk alá dörgölni ezeknek az embereknek. egyébként köszönöm a gyors választ :)
2012. jún. 12. 22:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Matrica nélkül 2011. október 31-ig volt érvényben a diákigazolványa. Ha kapott volna matricát akkor lenne 2012. okt. 31-ig érvényes. (miért nem kapott matricát? 18 év alatt mindenkinek jár) Ha elkapják az ellenőrök jogosan büntetik meg, esetleg egy iskola által kiadott papírral lehet érvényteleníteni a büntetést.
2012. jún. 13. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is 2011 decemberben töltöttem a 18.életévem, és nincs matricám. Az osztályunkban csak azok kaptak akik a tanév megkezdése lőtt már betöltötték a 18. életévüket.
2012. jún. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én még csak ebben a hónapban fogom tölteni a 18at, mégis kaptam matricát rá. Pontosabban bementem az iskolában a titkárságra, és kértem a titkárnőtől, ő meg adott. Kb 10 perc alatt elintézhető dolog miatt engem ne büntessenek meg. Így is folyton a diákokba kötnek bele az ellenőrök, nem akarok esélyt adni nekik. Szerintem ennyit az öcséd is meg tud tenni, hogy bemegy, és megkérdezi.
2012. jún. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!