Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy néhány anyakönyvvezető nem hajlandó regisztrálni az egynemű párok élettársi kapcsolatát?

Figyelt kérdés
július elsejétől az egynemű párok is élhetnek regisztrált élettársi kapcsolatban.
2009. júl. 6. 07:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%
Azt, hogy ezek szerint megszegik a törvényt és ilyen esetet lehet jelenteni.
2009. júl. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Igen.De mi van, ha azzal a védekezéssel jönnek, hogy ugye a lelkiismeret, meg a vallási meggyőződés...
2009. júl. 6. 07:56
 3/31 anonim ***** válasza:
79%

Ez olyan, minthogy nem kevés szülészoprvos van, aki lelkiismereti okból nem végez abortuszt. Az első nődokim is ilyen volt, amikor őt választottam, ez döntő érv volt mellette.


Másik anyakönyvvezetőt kell keresni, mert ilyen indokra hivatkozva megteheti, hogy nem adja ösze őket.

2009. júl. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó vagyok, egyszerre ment el az én válaszom, meg a Te kommented:)) Semmit nem tudsz tenni, ezzel az okkal nem lehet vitatkozni, másik hivatalt vagy azon a hivatalon belül ha van, másik anyakönyvvezetőt kell keresni.
2009. júl. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy ilyesmit csak a kerületi anyakönyvvezetőnél tehetsz.NEM házasság!Tehát nem kell összeadni.

Egyébként én heteró vagyok, férjem és gyerekem van.:)

Csak fura, hogy egy közalkalmazott tehet ilyet.A melegek is fizetnek adót, ergó tőlük is kapja a fizetését.

2009. júl. 6. 08:02
 6/31 A kérdező kommentje:
Az abortusz más kérdés.Az gyilkosság, és az orvosok SZAKMAI esküjében benne van, hogy ne árts!
2009. júl. 6. 08:03
 7/31 anonim ***** válasza:
86%
Nem már kérdés az abortusz sem, mert az emberek nagyrésze szerint nem gyilkosság. Ha az orvosok nagyrésze is annak tartaná, akkor valóban egyik sem végezhetne abortuszt, de mivel szerintük nem az... Orvosként azt én is megtagadnám az biztos és anyakönyvvezetőként ez is komoly kérdés lenne bennem...
2009. júl. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
39%
Biztos ezert kapk lepontozast, de en megertem az ilyen anyakonyvezetoket, a helyukbe enis igy tennek. Nem tudnek a tukorbe nezni, ha a sajat elveimnek mondanek ellent.
2009. júl. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Szerintem, ha valaki nem végzi a munkáját a TÖRVÉNYBEN előírtak szerint azt rúgják ki.Vagy lelkiismereti okokra hivatkozva mondjon fel.Akkor elhiszem, hogy vannak elvei.
2009. júl. 6. 09:41
 10/31 anonim ***** válasza:
90%
Már ne is haragudjatok, de hogy lehet ezt az abortusszal összehasonlítani? Ha törvényileg le van írva, hogy egy anyakönyvvezetőnek mit kell csinálnia, akkor azt kell tennie. Neki nincs választási lehetősége, mint az orvosnak, hogy lelkiismereti okból nem jegyzi be. Mert őt miért sérti ez? Egy regisztrációtól nem hal meg egy élet, nem történik vele semmi, őt ez nem érinti. Hogy lehet az abortuszt idevenni? Nem értem...a lényeg, hogy az anyakönyvvezetőt jelenteném, mint a sicc. Milyen vallási meggyőződés az, amikor nem hagyjuk a másikat élni az életét? Annyira szeretem az ilyen begyepesedett embereket...szóval kérdező, nyugodtan jelentheted a területi hivatalnak. Én ezt tenném a helyedben.
2009. júl. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!