Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Közterületen szabad égetni...

Közterületen szabad égetni növényi hulladékot?

Figyelt kérdés
2012. jún. 20. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Mit értesz növényi hulladék alatt? Bár nem hiszem, mivel gyújtogatásnak számít.
2012. jún. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem. szabálysértés.
2012. jún. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Növényi hulladék alatt, mindent, ami a kertből van, faág, tök, alma, uborka, kivágott bokor, virágok, a lenyírt fű, giz-gaz, egyszóval minden.


A kedves szomszédom, (pesti ember, medencés, légkondicionált ház stb...) "kibérelt magának" egy részt az út mellett, ahol lakom és oda viszi ki rendszeresen égetni a dolgait, mindent kihord. Szó szerint. Láttam már ott tököt, dinnye héjat, almát, krumpli héjat. ( Ez egy legalább 3-4 méteres rész és tele van legtöbbször növényi hulladékkal, most már a mellette lévő másik két pesti ember is oda hordja. ) Persze a házára az van ráírva, hogy tiszta udvar rendes ház...


Persze, így könnyű, hogy bent ülök a 35 fokos melegben a légkondis házamban és mással nem törődök, had szívja más a füstöt...Reggelre is arra ébredtem, hogy jön be a füstszag a fürdőszoba ablakán keresztül. Ma reggel kimentem és lefényképeztem, hát még mindig szépen füstölt.


Tegnap szépen megkértem, hogy legalább, amíg ilyen kánikula van, hanyagolja az égetést.

A legközelebbi alkalommal, megyek a polgármesteri hivatalhoz a fényképpel dokumentálva.


Egyszerűen nem értem, hogy mi a francnak kell égetni?! Más orra alá büdösíteni. Régen a nagymamám csak komposztált, mi is azt tesszük. Egyedül ősszel égetjük el a diófalevelet, de csak, amikor elég száraz.



Ja és köszönöm a válaszokat!

2012. jún. 21. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!