Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha ilyen méregdrága a Sziget,...

Ha ilyen méregdrága a Sziget, miért mennek rá olyan sokan oda, miért ilyen népszerű?

Figyelt kérdés
2012. jún. 28. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Mert nagyon jó buli! Rengeteg programmal,a hőn áhított kedvenc együttessel. Csak mára már elvétve találsz magyar fiatalt.A más országban lakó fiataloknak ez bagatell összeg én sajnos fél évig spórolok rá.
2012. jún. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Voltál már ott? :) 90% külföldi, kb. egy magyar szót nem hallottunk. Ők meg tudják fizetni.
2012. jún. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A Sziget nem jótékonysági intézmény, hanem kemény üzleti vállalkozás. A zenekarok idehozatala nagyon drága, a Sziget felépítése, majd bontása, takarítása szintén. Viszont a szervezők még a kiadásokon felül szeretnének jól megélni ebből az üzletből, ami szerintem természetes. Ezért ilyen drága. Egy árucikket annyiért lehet megvenni, amennyibe kerül. A Sziget ennyibe.
2012. jún. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt akik nem csak egy-egy fellépő miatt mennek egy estére, azok szinte kivétel nélkül külföldiek, nekik ez nem megfizethetetlen. Magyarok többnyire úgy mennek, hogy van egy nap, amit kiválasztanak, hogy "na, erre elmegyünk, mert itt lesz 1 vagy 2 vagy akármennyi olyan fellépő, akit már nagyon szeretnék látni élőben", mert ez még szintén megfizethető esetleg (főleg annak, aki még ráadásul a környéken is lakik, de mondjuk nekem Pécsről még a vonatjegy is megdobná rendesen az árat, bááár, ha lenne olyan nagy nagy kedvencem a fellépők között, akkor nagy nehezen, de kifizetném én is).

Na meg ismerek olyan fanatikus Sziget-rajongókat, akik tényleg egész évben erre gyűjtenek, és ők kint vannak végig. Na de köszi szépen, nekem ez nem ér annyit, hogy egész évben a fogamhoz verjem a garast és semmi másra ne költsek.


A népszerűséggel meg úgy vagyok, hogy van, akinek ez bejön. Mármint vannak olyanok, akik kimondottan az ilyen típusú fesztiválokat szeretik, és főleg ezért mennek (általában ezek a külföldiek, meg a fanatikus Sziget-rajongók), én mondjuk az ennél jóval kisebb fesztiválokat jobban szeretem, Szigeten egyszer voltam, de nekem az jóval a határérték fölött van. Viszont ami a magyar látogatóknak szerintem elsősorban fontos, az az, hogy rengeteg a külföldi zenekar, akik amúgy nem túl gyakran fordulnának meg az országban. És azért ez nem olyan, mint amikor csak egy-egy külföldi fellépő jön az országba, mert lehet, hogy én valamelyikre elmennék, de senki nem jönne velem, mert annyira nem szereti, én meg egyedül nem biztos, hogy mennék. Viszont Szigeten egy napra jut egy rakás fellépő, simán találhat egy 4-5 fős társaságból is mindenki olyat az adott napon, amire azt mondja, hogy neki is megéri erre felmenni.

2012. jún. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Annyira nem drága.

Én minden évben megyek , na meg Volt fesztiválra is.16 éves koromtól járok ezekre.

2012. jún. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem drága? :O Tavaly 16 ezer volt egy nap. SZIN-re megyek ebből az egészre :D
2012. jún. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért egy magyar pénztárcához viszonyítva ez elég drága (hacsak nem keres valaki - vagy a valakinek a szülei - magasan az átlag fölött). Egy heti bérlet (nyilván az ottalvós, mert hol máshol aludnék?) kb. kéthavi lakbérem. És akkor még csak a jegyem van meg, de még nem utaztam oda, nem ettem, nem ittam semmit.
2012. jún. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A drágasága amúgy viszonyítás kérdése. Ha elmész egy külföldi koncertre a Kavicsba, akkor ott a jegyek többsége 10.000 forint felett kezdődik, itt meg naponta akár több ilyen koncertet is találsz. Ha elmész máshova is 1 hétre nyaralni, az se feltétlenül olcsóbb. És sokan inkább erre gyűjtenek egy jó ideig, nem mondjuk egy olasz tengerpartra. Amúgy valóban sok a külföldi, és elvesztette a „Diák Sziget” hangulatát (eredetileg ez volt a neve), ezért a szervezők elindították azt az akciót, ami a felsőoktatásbeli tanulóknak fél áron adja a jegyet. Pont az akció előtti évben mondtam azt, hogy nekem ez így már drága, megyek inkább Voltra, de hangulatában annyival másabb volt, hogy inkább visszatértem a Szigetre (és pont kapóra jött az akció). Fél áron, 32000-ért egy hétre meg nem olyan rossz… És igen, valakik ezt nem engedhetik meg maguknak, valakik meg igen – Magyarországnak van egy nem-minimálbérből élő rétege is.
2012. jún. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert k.va olcsó, azért. 12ezerért 4 koncerten voltam, olyanokon, amik egyenként 20ba kerülnének egy Bp Sportarénában... Mikor jutok el iron Maidenre, Manic Street Preachersre, Killersre, Tankcsapdára, LMFAO-ra, R.E.M.-re 12-ért EGYSZERRE? (Nyilván nem minde gyszerre volt, de sok közülük.)
2012. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!