Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mitől lehet ez?

Szerintetek mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
3. napja vagyok a munkahelyemen. És ott többnyire csak férfiak dolgoznak. De én egyszerűen olyan szinten nem tudok még mindig feloldódni. Két szónál többet meg se tudok nyikkani. Ráadásul a munkám annyiból áll, hogy címkézni kell. De még ettől is félek, mintha rettegnék a felelősségvállalástól. Na és pluszba ma a főnök kijelentette, hogy sok termékre nem került címke, így 1milla bukta történt. És félek, hogy az Én hibámból, de emlékezetem szerint én minden termékre rányomtam egy címkét. És mondták ki fogják rúgni az embereket, ha több hiba történik. Miért vagyok ilyen szerencsétlen? Nem bírom már.
2012. júl. 4. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt hiszem én is rettegnék egy ilyen helyzetben, ahol nem lehet kivizsgálni, hogy ki áll a hiba hátterében. Ezt nagy hiányosságnak tartom, mert lehetőséget ad az ujjal mutogatásra, aminek végeredménye a megfélemlítés: mindenki ki lesz rúgva. És joggal félsz a felelősségvállalástól, mert akaratlanul más felelőssége is téged terhel. A kérdés az, hogy lehet-e tenni ellene, megoldható-e valahogyan, hogy egy címkézetlen csomagról kiderítsék, ki engedte át. És ha igen, akkor megéri-e előterjeszteni a javaslatot (bár végül is miért ne érné meg, legfeljebb elutasítják). Sajnos már régóta nem azt várják az emberektől, hogy gondolkodjanak, hanem hogy engedelmeskedjenek lehetőleg gondolkodás nélkül = még egy jó lehetőség a felelősség áthárítására, ha nem tudod, mivel bíznak meg.
2012. júl. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy szerencsétlen, ez - sajnos- egy teljesen hétköznapi helyzet, ami bárkivel, bárhol, bármikor megtörténhet.


Én ilyenkor megpróbálom távlatokból szemlélni az eseményeket.

Az egyik ilyen, hogy beleképzelem magam a főnököm helyébe. Ha neki is van főnöke, nyilván kiadták neki az ukázt hogy cs*ssze le a társaságot, tehát végrehajtó. Ha ő a "végső főnök", akkor érdeke fűződik ahhoz hogy ne legyen kára, szóval én is mérges lennék a helyében.


A másik ilyen hogy elképzelem ezt a helyzetet x év távlatából. Valóban ilyen nagy dologként fogok rá majd emlékezni?


Aztán elképzelem, hogy mi a legrosszabb, ami ilyen esetben megtörténhet velem, és akkor jön az hogy ha netán el is veszítem a munkámat, az egészségem, a családom megvan, ennél nagyobb kincs pedig nem létezik, munkát majd találok másikat.


Próbáld meg elkerülni hogy úrrá legyen rajtad a napi szintű stressz, mert azon kívül hogy az egészségedre ártalmas, a hibalehetőségeket is megsokszorozza. Tudatosítsd magadban, hogy te lelkiismeretesen végzed a munkádat, és figyelj is nagyon oda arra, amit csinálsz.


Ennél többet nem tehetsz, ami meg nem rajtad múlik, azon kár idegeskedni, attól nem lesz jobb.

2012. júl. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, amit írtatok !
2012. júl. 5. 20:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!