Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen volt az ókori Róma?

Tényleg ilyen volt az ókori Róma?

Figyelt kérdés
Nem volt semmi különleges abban, ha egy nemes úr csak gondol egyet és meghág egy nőt mások előtt? A homoszexualitás is teljesen általános jelenség volt? Abban leltek örömet, ha szenvedni, kínlódni, meghalni láttak másokat? (pl. a rabszolgákat, gladiátorokat örömmel, élvezettel verték halálra vagy kínozták meg)

2012. júl. 10. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom neked Roland Augut: Kegyetlenség és civilizáció könyvét.

Az emberek ezt ma is élvezik: horrorfilmek, thrillerek, videojátékok, megállnak nézelődni ha baleset/gyilkosság történt. A világ most csak annyival jobb hely, hogy nyíltan nem vesszük sz*rba az emberi életet.

2012. júl. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
* illetve tévedtem, egyetem miatt 10 hónapot töltöttem Budapesten (először voltam huzamosabb ideig nagyvárosban). Az emberek a hóban fagyoskodó néni mellett sétáltak el érdektelenül.
2012. júl. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igaz. Sajnos nem tudunk úrrá lenni emberi természetünk felett, mert emberek vagyunk.
2012. júl. 10. 16:32
 4/9 A kérdező kommentje:
De miért vagyunk rosszabbak mint az állatok, akik azért gyilkolnak, hogy éljenek, mi pedig azért (is), mert élvezzük?
2012. júl. 10. 16:34
 5/9 anonim ***** válasza:

ma 16:34


Az állatokat sem kell ám félteni. Valamelyik tud.ismeretterjesztő műsorban láttam, hogy egy delfin-csapat az egyik társukat kivégezték. Vidékiként olyat is láttam, hogy egy anyamacska a saját kölykeit falta fel.

2012. júl. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
te aztán megragadtad a lényeget!
2012. júl. 10. 17:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt mondjatok hogy az emberek rosszabbak mint az allatok,ez igy igaz,az allat nem tudja mit csinal,nem kondolkozik,mint az ember,az ember sem gyilkolna ha helyesen gondolkozna.

Az allatok nem hibasak semmiert,ha pl valakit megol mondjuk egy medve,azert nem lehet elitelni,ilyen az osztone,o nem tudja azt hogy ezt nem szabad.

2012. júl. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Mi most a kérdésre válaszolunk vagy azt vitatjuk meg, hogy az állatok vagy az emberek a jobbak?

Amúgy szerintem az állatok!:)

2012. nov. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"az allat nem tudja mit csinal"


Ez nem igaz! A delfinek, majmok és egyes madarak nagyon jól tudják, hogy mit csinálnak. Mivel gondolkodnak, taktikáznak, összedolgoznak és kommunikálnak. Nem az ember az egyetlen intelligens életforma a bolygón. Ezt már számtalan kísérlettel alátámasztották. A delfinek ábécéjén pl. tucatnyian dolgoznak, hogy kapcsolatba léphessünk velük, tehát érthetően.

Onnantól, hogy egy állat rendelkezik öntudattal, már tudja, mit tesz. Nem vagyunk egyedül és ehhez nem kell kikacsingatni az űrbe.

2012. nov. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!