Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Manapság M. o. -on 400000...

Manapság M. o. -on 400000 ártatlan gyerek éhezik. Mi volna a megoldás e súlyos helyzet felszámolására?

Figyelt kérdés
Miközben vannak, akik azt sem tudják hogy mire költsék el temérdek pénzüket.

2012. júl. 12. 09:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
41%

Húha, akkor abban a tévéműsorban, amit pár évvel ezelőtt láttam a Gyermekétkeztetési Alapítványról, csupa városi legenda volt?


És azok a magyar családok, akiket volt alkalmam az elmúlt években megismerni a környezetemben, mind-mind a "lila ködös pesti elmélet" részei voltak?


Te ismered az _összes_ magyar családot, hogy ilyen biztosan kijelentetted, hogy magyar gyerek sehol nem éhezik?


Ugyan már...


Deviáns család a magyar népességben is akad... - Nem csak akad, jócskán vannak ilyenek. De nem csak az alkoholista vagy egyéb szenvedélybetegek gyerekei éhezhetnek.


Vettem a fáradságot, és rákerestem az alapítványra, tessék, az eredmények:


[link]


[link]


http://www.youtube.com/user/gyealap


380.000 gyerek...


A "halmozottan hátrányos helyzet" pedig nem bőrszíntől függ, hanem a jogszabályi rendelkezéstől. Az első feltétel a "hátrányos helyzet", ami azt jelenti, hogy a jegyző a gyereket védelembe veszi ÉS a rendszeres gyermekvédelmi támogatásra való jogosultságát is megállapítja.

Számadatokat nem tudok pontosan, de az biztos, hogy ugyanolyan túlzás azt állítani, hogy minden cigány gyermek - vagy akár a legtöbb - ebbe a csoportba tartozik, mint azt, hogy ritka az éhező magyar gyerek...

2012. júl. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
39%

Látod - ebben soha nem fogunk egyetérteni. A különféle alapítványok önreklámainak nem hiszek - a saját szememnek és általam ismert, "terepen" dolgozó szakembereknek sokkal inkább...és mindkét "tükör" mást mutat.


Aztán..ha jól emlékszem, Churchill mondta: "Csak annak a statisztikának hiszek, amelyet magam hamisítottam". Mottónak nem rossz.

2012. júl. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszaitokat, ha későre is!Mindenképpen akad levonandó konzekvencia.
2012. júl. 15. 21:55
 14/14 anonim ***** válasza:

@ 12:


Churhill mondása városi legenda, ld. itt:


[link]


Abban egyetértünk, hogy az ember igazából a saját szemének és tapasztalatainak hisz. Én ezzel ugyanígy vagyok, és tudok ellenpéldát bőven, mint utaltam is erre.


A megoldás talán az lenne, ha személyesen győződnél meg az egyes alapítványok munkájáról. Vagy még jobb, ha te magad létrehozol egyet. ;)

2012. júl. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!