Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez a blog jó alap ahhoz, hogy...

Ez a blog jó alap ahhoz, hogy mit kell elkerülni BP-n? Néha átcsúszik a már-már hihetetlen kategóriába.

Figyelt kérdés

hovane.blogspot.hu


Ha felvesznek ősztől laknék BP-n. Aránylag sokat járok fel, de szinte mindig a.) odavalósi ismerősökkel, akikről tudom, hogy tudjkák, merre kell menni b.) célirányosan valahová (pl. rendezvény)

Viszont szeptembertől önmagamnak kell fent navigálnom és amikor pár hete egy ismerősünket megkergették a Népszínház utcában elkezdtem utánanézni mit érdemes kerülnöm. Megörültem ennek a blognak, de mit mondjak, elég sok (és néhány nekem kikerülhetetlen pl. Keleti) helyet felsorol és mintha nem is Magyarország fővárosáról írna, hanem valami fülöp-szigeteki külvárosról. Mennyire vegyem készpénznek, amit a fickó leír?



2012. júl. 13. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Semennyire.


Mindenhol vannak ilyen emberek, akik kötözködnek, vagy rabolni akarnak. Lehetőleg egyedül éjszaka ne kószálj, pláne ismeretlen környéken, de amíg csomópontokon haladsz át, ahol sokan vannak, addig nem rabolnak ki/támadnak meg nagyobb eséllyel, mint akárhol máshol.


Nem kell elkerülni semmit, használd a józan eszed. Sötét, kihalt ismeretlen sikátorba nem megyünk be. Idegen embernek nem lóbáljuk a táskánkat. Nem a kezünkbe cipeljük a méregdrága telefonunkat.


És hasonlók :)

2012. júl. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Antimod ***** válasza:
Valamennyire egyetértek a blogíróval, tényleg vannak kerülendő környékek (pl. Népszínház utca, Dankó utca, Kálvária tér és hasonlók). Nem mondom, hogy be sem lehet oda menni, de ott nagyon kell vigyázni. Szintén ez a helyzet a Keleti, Nyugati pu. és hasonszőrű csomópontokkal. És az nem igaz, hogy mindenhol vannak rabolni készülő emberek: néhány külső kerületben éjszaka is nyugodtan sétálgathatsz, nagy valószínűséggel semmi rossz nem fog történni veled.
2012. júl. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Baromság. Minden hely egyformán veszélyes tud lenni. Mindenhol történt már verekedés, késelés, de ettől nem feltétlen lesz "veszélyes környék", ahhoz azért több évtizeden át tartó rossz híre kell, hogy legyen. Így a Nyugati tér, és a VIII. kerület valóban veszélyes, de a többi, ugyan... pont annyira veszélyes mint bármely más környék.
2012. júl. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Antimod ***** válasza:

Hadd vitatkozzak! Nagyon nem mindegy, milyen egy környék lakosságának összetétele... most lehet ezen megrökönyödni, de sajnos így van. És persze az sem mindegy, hány kocsma van utcasarkonként.

Amilyen gócpontokat kiemel (Blaha, Nyugati, Határ út, Népszínház utca, stb.), valóban Budapest legveszélyesebb helyei. Kicsit talán tényleg túlzásba viszi itt-ott a dolgokat, de saját tapasztalataim is ezeket a környékeket mutatják, amiket este érdemes elkerülni.

2012. júl. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs szükség arra, hogy ilyen helyeket elkerülj, csak nem kell feltűnően viselkedni. Én is elég rossz környéken lakok (Kőbányán). Oké, hogy nem naponta gyilkolnak meg itt embereket, de nem egyszer fordult elő, hogy volt szurkálás meg lövöldözés meg stb. Gyakran látni erre felé drogozó fiatalokat és hát tényleg nem a legjobb környék. De ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy akkor nekem most nem szabad kimennem az utcára, nehogy belém kössenek. Csak próbálj meg vigyázni magadra és ha szerencséd van nem lesz bajod. Meg amúgy se ajánlatos odamenni rosszarcú emberekhez.
2012. júl. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!