Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lett ennyi cigány a...

Miért lett ennyi cigány a Balaton környékén mostanában?

Figyelt kérdés

Sok évtizede töltöm a nyaraimat a Balatonnál és mindig is a béke,a nyugalom, a biztonság szigete volt.Nyáron elözönlötték a kétkezi munkások,az értelmiségiek,a sok vakációját töltő kis és nagy diák.SOHA egy hangos szót nem lehetett hallani,mindeni békében pihent.


Az utóbbi években ijesztően látom hogy rengeteg cigány jelent meg,magukkal hozva a szokásos "megjelenésüket",a 20-30 fős ordítozó,randalírozó csoportokban jönnek a vízhez,teljesen tönkretéve az ottani nyugalmat és békét,a jelenlétük rendkívül zavaró!


Nem tudjátok mi az oka hogy hirtelen elözönlötték a Balatont?Eddig egy darabot nem láttam ott,az utóbbi években meg a semmiből megjelentek.

Nektek tapasztalat?


2012. júl. 16. 16:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Szóval szerinted szegény, munkában megfáradt roma lakosság nem érdemli a szórakozást, a Balatont? ;)


Nem érdelmik meg, hogy a te adódból nekik fizetett segélyt kólára, chips-re és strand belépőkre költsék? ;)


Hm...

2012. júl. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

gondolj arra, hogy te fizeted a nyaralásukat :))


gondolj arra, hogy a magyarok egyre kevesebben, ők egyre többen vannak, a gyermekeid számára természetes lesz az, hogy ők lesznek a magyar kisebbség

2012. júl. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
59%
Ez kiábrándító:(Én pár éve voltam Balatonon és nagyon jól éreztem magam,sokszor visszavágyok oda.De így,hogy még ezt is tönkreteszik a cigányok...:(
2012. júl. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 ava87 ***** válasza:
77%

Múlt héten voltunk a Balatonon, de én egyet sem láttam (vagy láttam, csak nem tűnt fel, hogy cigány). Viszont én meg pont azt tapasztaltam, hogy a Balaton sosem volt egy nyugis hely. Amikor gyerek voltam, tele volt az egész déli part németekkel, ha a büfében magyarul kértem a jégkrémemet, rögtön visszavettek a vigyorgásból, a németek meg sokszor úgy voltak vele, hogy nekik, mint vendégnek, joguk van betolakodni elém, hiszen én, mint az összes többi magyar, természetesen az ő vendéglátójuk vagyok.

Na meg persze a Balaton egy bulis hely volt szerintem mindig, éjjel mennek a bulik, vagy a diszkókban, vagy a nyaralókban, nappal meg a strandokon ökörködnek a fiatalok, azt se halkan ;) Úgyhogy én azt nem mondanám, hogy a Balaton egy nyugis, csendes hely lenne.

2012. júl. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
A segíjjj-ből telik nyaralásra! Meg hát oda járnak lopni is, a sok külfölditől.
2012. júl. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%
Mi az hogy a segélyből? Egy CBA- ban dolgozom, napi 10 órában, kéthetente egy szabadnappal. Mindezt 92 000 forintért. Tarnaleleszen lakok, ahol a lakosság többségét, így a kollegáim többségét is a cigányság adja. Én is cigány vagyok és életemben először idén mentünk el a családommal 3 napra a Balatonra. De nem a segélyből, hanem abból, amiért a két kezemmel megdolgoztam!
2012. júl. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

De miért jöttök már a Balatonra is???

El tudod képzelni milyen rettenetes nekünk látni hogy már ott is kerülgetni kell titeket?Meg ott is félteni kell a családunkat,meg a gyerekeinket meg az értékeinket???


Pont azt beszéltük a lenti barátaimmal amikor láttuk a sok cigányt hogy nem irigyeljük azt akinek a szomszédjába beköltöztek...


Régen amúgy a nyaraló kulcsot mindig otthagytuk a törülközőn,esetleg mást is.

Most már nem lehet,vége azoknak az időknek is....


Mi lesz még?Mi lesz a következő ahol megjelennek majd?


Ezt a Balatont sajnálom a legjobban,ez mindig is a "mi" helyünk volt.Még a vonaton SEM láttam soha cigányt régen,most meg lehet látni az állomáson hogy csak hömpölyögnek le róla.....

Szegény Magyarország.

2012. júl. 19. 14:22
 8/16 anonim ***** válasza:
39%
Fúj, de undorító ember a kérdező!
2012. júl. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen? És miért?
2012. júl. 19. 19:22
 10/16 anonim ***** válasza:
59%
Mert most kérdezted, hogy minek megyek a Balatonra. Hát végülis jogasan kérdezed, mert tiéd a Balaton. Szerinted lopni mentem a Balatonra? Hogy mersz úgy ítélkezni úgy, hogy azt se tudod ki vagyok. Szerintem elég sértő kérdést tettél föl. Erre válaszoltam, nem tettem rád megjegyzést, nem közösítettelek ki, tehát kultúráltan válaszoltam. Erre te: Már a vonat is tele van veletek, minek jöttök ide.. stb. Hát mi ez, ha nem gusztustalan. Nagyon jól esett. Köszönöm. :S
2012. júl. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!