Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Albérletben lakom de nem...

Albérletben lakom de nem értem a víz-csatorna fizetésemet el magyarázná valaki nekem?

Figyelt kérdés
Minden hónapban fizetem víz számlát a tulajdonos serint általány a szomszéd serint azért mert fogyasztás szerint.A gondnoknak 2 havonta le kell adni a víz órakartont.De a gondnok nem találta a kartonom 3 hónapig most ki derült több vízet használtunk és szép kis összeg összegyült.De erről semmien számla nincsen valaki segítene hogyan kezeljem ezt a dolgot úgy érzem be akarnak csapni 22 éves vagyok és most költöztem el a szüleimtől.

2012. júl. 24. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha van vízóra alakásban, akkor az a Te lakásodban van, Te tudod leolvasni, és Te tudod iylen módon lejelenteni. És a leolvasott fogyasztás alapján fizeted, ahogy a többi órás dolgot is (villany, gáz). Ha nincs vízóra a lakásban, akkor a közös költség részeként fizetsz mindig a lakás négyzetmétere alapján (a nem vízórások között egyenletesen felosztják a háznak a főcsatornán mért vízfogyasztását). Ezt az évenkénti társasházi közgyűlés jegyzőkönyvéből lehet megtudni, hogy mennyi a közös költséged. De ha nem tudod, nincs papírod erről, akkor csak kérdezd meg a ház közös képviselőjét: a házra ki van írva, hogy kii az, hol lehet elérni, de a lakók is tudják. Ebben a rezsiügyekben való eligazodás miatt is jó, ha konzultálsz velük.
2012. júl. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyébként átírták a nevedre az órákat? Vagy a tulajnak fizeted azt a rezsit, amit ő kér?
2012. júl. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nem találta a kartont, mi alapján tudják, hogy mennyi volt az óraállás mikor beköltöztél? Ha nem tudják, nem jogos a követelés. Viszont egy jó tanács, mikor beköltözöl egy albérletbe, érdemes felírni az óraállásokat, azt a tulajjal is közölni, ha magától nem lett volna esze hozzá, és így elkerülhetők a kellemetlenségek.
2012. júl. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!