Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezek barátok? Kiközösítették...

Ezek barátok? Kiközösítették a haveromat, mert leszokott az alkoholról (nagyon keményen piált, két hete jött elvonóról) Azóta állandóan meg akarják hívni, röhögnek rajta, hogy nem fogadja el, és otthagyják.

Figyelt kérdés
2009. júl. 16. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ezek nem barátok, és sajnos igen valószínű, hogy a haverod miattuk (is) került ilyen helyzetbe, hogy elvonóra kellett mennie:(

Sajnos ezek azok az emberek, akik valószínüleg maguk is betegek. Nem tud rajtuk segíteni. Most, hogy ő kikerült ebből az állapotból, már nem mentegetheti magát azzal, hogy ő is ugyanolyan, vagy hogy "közéjük tartozik", vagy hogy nem látja, milyenek.

KI kell szakadnia közülök, különben újra és újra vissza fog esni, lehet, hogy azt hiszi, hogy ő meg tudja állni, de el fogják csábítani. Lehet, hogy úgy gondolja, hogy egyedül marad, de meg kell értenie, hogy ilyen barátoknál még egyedül is jobb. És ilyenkor van nagy szükség a támogató kezekre:)

Egyébként gratulálok a haverodnak, ez szép teljesítmény, hogy le tudott és le akart szokni:)

Üdv: Sx

2009. júl. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én mellette leszek.

2009. júl. 16. 23:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem barát az ilyen. Anyukám mondta egyszer, hogy mikor ő fiatal volt, mondták a barátai, ha nem próbálja ki a cigit, nem lesznek a barátai. Nem próbálta ki, otthagyta őket. Azóta sem cigizik és még is vannak barátai, akik jobbak náluk:)
2009. júl. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki h leszokott, isten ments h még egyszer a pohárhoz nyúljon, mert tudod ugye nem kell mondanom, mennyire könnyű visszaesni. Egy olyan ember aki keményen ivott és leszokott, bizony nagyon könnyen visszacsúszik, azaz isten ments !!!!

(egy pszichológus tanácsa)

2009. júl. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A legnehezebb megtanulni ,h mértékkel inni. Keveset felelősségteljesen.


Egyébként az alkoholizmus ott kezdődik, amikor már nem azért iszol ,hogy jól érezd magad, hanem azért, hogy ne érezd magad rosszul.

2009. júl. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Erről csak,az a véleményem, hogy a barátodnak nagyon nagy segítségre van szüksége.És nem csak azért, mert most jött az elvonóról, hanem mert ennyire nincs önértékelése, hogy elkezt alkoholizálni, hogy bekerüljön egy társaságba.Azokat az embereket sem értettem soha, akik amikor számonkérik, hogy miért kezdtek el pl. cigizni, azt mondják rend szerint, hogy azért , mert pl. az osztályban vagy baráti társaságban mindenki cigizik.ÉS???!!??!!??!!Az én baráti társaságomban is 90%ban cigiznek, mégis még csak eszembe sem jutott ilyesmi..
2009. júl. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 omba ***** válasza:
100%
Támogasd a haverodat, a "barátai" ellenében is. Irigylik, ennyi. Csak nyert a leszokással, almalé mellett is lehet éppoly jó fej, mint piával. Annyi a különbség, hogy szeszmentesen késő este is ki tud mondani egy hosszú mondatot!
2012. júl. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sok társaságban még örülnének is neki, hiszen van ,aki vezet meg fuvarozza a többieket haza. Van ismerősöm nekem si ,aki vezetni szeret ,de inni nem ,így alig iszik, de örömmel vállalja a vezetést, és az sem zavarja ha tele a kocsija részegekkel.
2012. júl. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!