Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy tudnám magam lelkileg...

Hogy tudnám magam lelkileg megerősíteni?

Figyelt kérdés
A problémám az, ha számomra kényes kérdést tesznek fel elfojthatatlan sírás érzetem lesz és nem bírok válaszolni egyből levágják, hogy zavarba vagyok.
2012. júl. 28. 23:09
 1/1 pelgrim ***** válasza:

A helyes önbizalom, a helyes öntudat erre egy kiváló eszköz.


Nem tudom mennyire vagy vallásos, bárhogyanis, bizonyára hallottál Názáreti Jézusról és talán némileg ismered is tanírását. Ő feladatának tekintette, az emberek öntudatát javítani felemelni őket lelkileg megerősíteni. Javasolnám, hogy tanulmányozd életét, tetteit, tanítását.


Vedd tudomásul, hogy te éppen úgy mint Ő, Isten egyszülött fia/leánya vagy, hogy az „én vagyok ...” benned, a te isteni kiléted, a Krisztus „… a kapu, az út, az igazság és az élet” a lelki erő megszerzéséhez.


Olvasd az újszövetség könyveit, ha nem értesz valamit, fordulj akkor egy elfogulatlan, 'felhőtlen' lelkiállapotban teljes őszinteséggel segítségért isteni kilétedhez, a Krisztushoz benned, ő nem fog félrevezetni. Akkor érezni fogod a dolgok igazságát, helyességét, méltányosságát, vagy e dolgok hiányát. Így téve önbizalomra, helyes öntudatra tehetsz szert, lelki erőd gyarapodni fog.


Ha elég mélyen belemerülsz, lehet nem egyik napról a másikra, de idővel szilárdságra, nagy lelki erőre tehetsz szert.

2012. júl. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!