Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek, ha valaki...

Ti mit tennétek, ha valaki visszajuttatná hozzátok az elveszettnek hitt papírjaitokat?

Figyelt kérdés
A barátomnak két napja eltűnt a tárcája és ma a koliban, ahol régen lakott, megtaláltuk a portán, igaz, pénz nélkül, de a papírjai benne voltak (személyi, betegkártya, bankkártya, minden, csak az a pár ezer forint nem, ami benne volt). Én örültem neki, hiszen ha újra kellene csináltatnia minden papírját, az egy csomó idő és pénz és milyen jó, hogy vannak még becsületes emberek, akik visszajuttatták a papírjait - de a barátom feljelentést akar tenni, merthogy hiányzott a tárcájából a pénz. Szerintetek melyikünknek van igaza, kell feljelentést tenni vagy sem?
2012. aug. 1. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne tehetne feljelentést? Nyilván nem az ellen akarja tenni, aki visszajuttatta, hanem "ismeretlen elkövető" ellen.


(Az más kérdés, és ez sajnos tapasztalat, hogy a rendőrség szerintem nem fog tudni sokat tenni az ügyben, ellenben ugye be kell menni a feljelentést megtenni, vagyis utánajárást igényel, és kb. 2 hónap múlva kap egy határozatot a nyomozás megszüntetéséről "mert az elkövető kiléte nem volt felderíthető, és az eljárás folytatásától sem várható eredmény". Vagyis sok értelme nincs időt pocsékolni rá.)

2012. aug. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet próbálkozni ismeretlen tettes feljelentésével, de szerintem 10-15 ezer forint alatt rosszabbul jár a jogi procedúrával, mint ha hagyja a francba és örül a papíroknak.


21F

2012. aug. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Én veled vagyok egy állásponton. Örülök, hogy vannak még becsületes emberek. Szerintem nem éri meg pár ezer for
2012. aug. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is örüljön, hogy a papírok megvannak.

Pár ezer ft-ért feljelentést tenni? Ki ellen? Majd a rendőrök nekiállnak nyomozni, hahaha.

Az viszont valószínű, hogy nem az vette ki, aki visszahozta a papírokat, ő már üresen találta.

Barátod meg legközelebb vigyázzon a holmijára.

2012. aug. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Tehát:

Szerintem nem éri meg az a pár ezer forint, úgysem fogják megtalálni azt, aki ellopta.

2012. aug. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 okoska31 ***** válasza:
100%

nem értem mit keres itt ez a kérdés, de azért válaszolok.


egyértelműen ellopták a tárcát. Örüljön, hogy csak a pénzt vitték el. Tehet feljelentést, de csak magának okoz bonyodalmat, a rendőrség sem, és más sem fog foglalkozni vele.

Viszont kockáztatja, hogy máskor (akár másnak) még a többit sem viszik vissza.

2012. aug. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 okoska31 ***** válasza:

Még egy dolog:


Bár pénzbe fog kerülni, de érdemes lenne a bankkártyákból újakat csináltatni - mert az adatokat jó eséllyel leszedték, és a végén sokkal többet fog veszíteni a barátod.


Valamint kezdje el felirogatni, hogy miket ír alá, mert ha nincs mázlija, akkor az igazolványaiban található adatokkal is vissza lehet élni.

2012. aug. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne tegyen szerintem feljelentést.Ugyanis lehet, hogy nem az vette ki belőle a pénzt, aki a portára eljuttatta a tárcát.Lehet, hogy azt már előtte kizsebelte valaki.És így lehet, hogy a becsületes megtaláló szívná meg!Mert azt lehet, hogy utol tudná érni a rendőrség, de az igazi tolvajt nem.

Velünk is megesett, hogy anyám elvesztette a tárcáját, iratok voltak benne meg pár száz ft.

Délután egy nő visszahozta, mondta hogy egy buszmegállóban találta meg a tárcát letéve.Az iratok benne voltak, a pénz nem.Most mit csinálhattunk volna?Vagy ő vette ki, vagy nem...Örültünk neki, hogy legalább az iratok megkerültek.

2012. aug. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen a válaszokat - Ti meggyőztétek, hogy ne tegyen feljelentést (nekem nem hitt, hogy felesleges)... :)

Én is azt mondtam, hogy a rendőrség úgysem fog vele nagyon mit kezdeni, a pénzét úgysem fogja már viszontlátni, a papírjainak meg inkább örüljön, hogy megkerültek.

Köszi még egyszer! :)

2012. aug. 1. 14:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha lennék olyan ügyes, hogy elhagyom, meglopnak, örülnék neki, hogy a papírjaim előkerültek és tisztában lennék vele, hogy a pénznek annyi.
2012. aug. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!