Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aukciós oldalas probléma. Mit...

Aukciós oldalas probléma. Mit csináljak, elkérjem a pénzt?

Figyelt kérdés
Megvettek tőlem egy cuccot, én itthon megmértem, a posta honlapjáról kinéztem a postaköltséget és azt megmondtam a vevőnek. Ő átutalta az árat. Ma elvittem a postára a cuccot, ahol szintén megmérték, és kiderült, hogy az eggyel magasabb árkategóriába esik a súlya szerint. Végül is feladtam így, de nem tudom, mit csináljak, elkérjem-e a különbözetet a vevőtől. Kb. 200Ft-ról van szó, ami így nem tűnik soknak, de ha azt vesszük, hogy nekem napi kb. 300Ft jut kajára, akkor már sokat számít. Elkérjem?
2012. aug. 7. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Ird meg neki hogy ez történt.S ha ingyen utal vagy olcsón akkor lehet hogy átutalja.
2012. aug. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem kérd el, ő is látni fogja a küldeményen, hogy valójában mennyi volt.

Amúgy én ilyen esetben azt szoktam csinálni, hogy szólok neki, hogy pont a határ közelében van, az alacsonyabbal ennyi a magasabbal ennyi lenne a posta díja, és döntse el melyiket utalja, ha többet utal és kevesebb visszaküldöm, ha keveset utal és több akkor én is elvárom. Soha nem volt ebből probléma.

2012. aug. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a vevő helyében nem utalnék (már bocs)

Te mérted le, te írtál árat sajnos...

Most magamra és rád vetítve írok, mintha én lennék a vásárlód!


Mivel sokat utalok át így tudom, hogy egy átutalás 200 forintba kerül nekem és ahhoz, hogy neked küldjek 200-at az nekem már 400!

Tehát abból már ha úgy vesszük túl léptem a kaja limited! Arról nem beszélve, hogy egyszer már elutaltam a pénzt és a vételárat ami miatt nekem levonták a 200at tehát akkor ez már 600 plusz vételár! Abból én is mondjuk kiadósat főzök (szilvás gombóc, főzelékek, rántott máj krumpli püré stb)

Én nem utalnék, de próbáld meg. Vaterán sokszor adtam el én is, jártam én is így, de ez az én hülyeségem volt nekem kellett benyelni... Vásároltam is sokszor de senki nem állt elő ezzel...

Ha több postaköltséget számoltam akkor a csomagolás alá bedugtam a 100-200 forintot, és leragasztottam.

2012. aug. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már mindegy, mert már megírtam neki, aztán vagy utal, vagy nem :) Nem hiszem, hogy az én hibám, hogy pontosan ugyanazt a csomagot itthon lemértem, és kb. 10 grammal kevesebbet nyomott itthon, mint a postán. Nem tudom, hogy került rá az a plusz 10g, de gyanítom, hogy a postai mérleg van elállítva, hogy többet kelljen fizetnie az embernek. Csak épp már évek óta vaterázok, és ilyen még eddig nem fordult elő. Igaz, eddig másik postára jártam, lehet, hogy nem mindenhol csinálják ezt a mérleggel. Na meg azért is tettem fel a kérdést, mert a termék maga 5 forintért kelt el, tehát így most eléggé mínuszban vagyok miatta.
2012. aug. 9. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!