Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti Magyarorszagon elo magyarok...

Ti Magyarorszagon elo magyarok miert nezitek le az Erdelyben/Romaniaban elo magyarokat?

Figyelt kérdés

Persze tisztelet a kivetel!

Mi is magyarok vagyunk.


2012. aug. 13. 22:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%
Nem nézem le őket,mert nem érdekelnek.
2012. aug. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

Nem nézem le őket. De azt nem szeretem,amikor kiakarnak használni bennünket. Amikor a mi bőrünkre akarnak szavazni.

Amikor elvárnak olyan kedvezményeket,amit az itthoniak nem kapnak meg. Amikor egy itthoni szegény diák elől elveszik a kollégiumi férőhelyet.

2012. aug. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
86%
Én a kivételek közé tartozó egyén vagyok. Én csak, becsülni tudom azokat, akik magyarságukat megőrizve, más országban élnek.
2012. aug. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

Jajj de ostobák az előttem szólók ismét.Egyesek még visszamaradtak 2004.dec.5-ről..

Én nem nézem le őket,Erdély manapság az egyetlen hely ahol még jó magyarnak lenni.És ez nem csak maga a hely varázsa,hanem az emberek is.

De nyilván nem sokára jönnek a közönyös hazaárulók-tudatlanok kommentjei.

2012. aug. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten szeretem őket!!!
2012. aug. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Én se nézek le senkit Erdélyből, érdekes hogy azok az emberek akiket Erdélyben ismetem meg mind rendesek.

Eszem eldobom ezen a gondolkodáson, hogy miért akarnak szavazni, és elveszik a kollégiumi helyet! Ezt komolyan gondoltátok?Így lettetek nevelve, hogy hátbaszúrjátok azokat, akik mindene a magyarság?

Az, hogy Trianon miatt a dédszülőkkel közölték egyik napról a másikra, hogy mostantól Romániához tartoznak, és ennek ellenére megtartva magyarságukat nap mint nap szembenéznek a románok atrocitásával és úgy döntöttek, hogy igen is maradnak magyarok, és gyerekeik, unokáik is magyarok lesznek!

2012. aug. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Egy csomó ember tudatlan, és úgy van vele, hogy ha Romániába születtél, akkor román vagy. Románia meg nem egy világszínvonalú ország, mint Németo. vagy Anglia, ezért nem is magasztalják, hanem fikázzák. Akik az ottani magyarokat nem becsülik, igazából abszolút nem ismerik sem a környezetet, sem a történelmet, semmit nem is tudnak, csak fikázni. De vannak olyan emberek is, akik nagyon rontják az általános véleményt az ottaniakról. Tudod szokták mondani, hogy "Romániában magyar vagyok, Magyarországon román. Sehogy nem jó." Az a helyzet, hogy ez nem nagyon fog változni, nem tudsz vele mit kezdeni, vagy túléled, vagy elmész olyan helyre, ahol nincs ebből gond. (Viszont az előttem szólókhoz: én sem értem, hogy miért kell egy másik ország politikájába beavatkozni. Én sem szavazok külföldre... A támogatásokkal kapcsolatban pedig, ha nekem lenne esélyem rá, nyilván én is megpályáznám, hogy segítsek magamon, ha már amúgy is rendesen adózom, és hagyom, hogy nyúzzanak.)

Ja és Erdély az egyik legklasszabb hely az átlag számára is elérhetőek közül!

2012. aug. 14. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Erre én is kíváncsi vagyok, sokszor én is megdöbbenek.

Magyarországon születtem és élek; azonban többször jártam Nálatok, és több erdélyi származású barátom van.

Sokszor még én szégyellem magam a tudatlanságom miatt bizonyos témákban, Velük.

2012. aug. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én nem azt nézem, hogy az ember hol él, vagy milyen a bőre színe, hanem az embert. Nem a csoport szerint ítélem meg, amihez tartozik, hanem az ember szerint. Így biztos lenne olyan romániai magyar, akit szeretnék, és olyan is, akit utálnék. Amúgy nővérem munkavállalás és jobb kereset miatt Bukarestbe költözött. Így mostmár ő is romániai magyar, és őt kifejezetten szeretem :)
2012. aug. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A.Romanov ***** válasza:
100%
Az őseim erdélyi szászok és székelyek az egyik ágról, nem nézlek le benneteket.
2012. aug. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!