Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Be lehet valakit azért perelni...

Be lehet valakit azért perelni mert kutyAt tart a SAJÀT házába?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy egy társasházba lakom én és családom. A házat még a nagymamám és még további 3 ember építette (négy ház van ebbe a társasházba). Amikor anyám és apám beköltöztek aláirtak egy szerzödést vagyis a házirendet miszerint kutya nem lehet a kertbe/lépcső házba. De egy árva kiskutya hozzánk került és nem akarjuk tovább adni. Adott hogy a kertbe nem viszem le de a saját házunkba azt tarthatunk amit akarunk nem perelhet emiatt? A velünk szembe lévő lakó gyülöli a kutyákat. Tulajdonképpen a kutya a fobiája mindent megtesz hogy ne tartsuk őt. A szerzödés 86-ban készült nem évült el? Nem lehetne megujitani? A házban vagyunk mi, a lutya fobiás akinek az anyja aladtunk él szoval két háza van illetve egy másik lako aki a mi pártunkon van. Nem lehetne megujitani? A kutya fobiáső intézi a ház dolgait szoval ő a ház"vezetője" ha ujat választanánk többet nyom a latba? Mérgezzéssel is fenyeget...Ès mégszámtalan kérdésünk lenne. Egy jogász segíségét várjuk. Köszi a válaszokat.

2012. aug. 19. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

A társasház házirendjét hivatalosan a közgyűlésen lehet módosítani a lakók többségének jóváhagyásával. Mivel ha jól értelmezem, 4 lakásos társasházról van szó, amelyből 2-en kutya mellett, 2-en kutya ellen vannak, igazi patthelyzet. Viszont amíg érvényben van a házirend, addig szabálysértést követsz el a kutyatartással, szóval elvileg fel is jelenthet a "kutyafóbiás".


Személyes véleményem, hogy tömbházba nem való kutya, rengeteg kosszal, zajjal, fertőzés- és balesetveszéllyel jár, úgy hiszem, hogy 1986-ban nem véletlenül került be a kutyatartás tilalma a házirendbe.

2012. aug. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Eredetileg a kutyás oldal mellett akartam kiállni, de olvasva az első választ, rájöttem, hogy igaza van. A kutya és a lakók érdeke is, hogy ilyen helyen senki ne tartson kutyát.


Ettől függetlenül szerintem érik egy szóbeli arcon talpalás a kutyafóbiásnak a mérgezéssel fenyegetésért.

2012. aug. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

72 %-os: de jó lenne, ha a csőlátása emberek nem magyaráznának olyanról, amiről fogalmuk sincs. A szomszéd, aki folyton olajos alkatrészeket hoz fel az nem jár kosszal. A kutya mancsám meg ugyanaz található, ami az ember talpán, szóval nem egészen világos miről is beszélsz. A fertőzésről meg annyit, hogy amelyik kutya be van oltva, semmiféle olyan betegséget nem kaphat el, ami emberre veszélyes lenne. Vagy mondj egyet, ha már olyan okos vagy. A lakásban lévő kosz ellen meg na most figyelj: takarítani kell. Gondoltad volna?


A kérdezőnek: szerintem próbáld meg kiharcolni, hogy nálad maradhasson a kutya, vedd fel egy jogásszal a kapcsolatot, ő vázolni fogja, milyen lehetőségeid vannak. A kutyát tanítsd meg az élelemmegtagadásra, hogy kisebb esélye legyen a mérgezésnek, illetve tartsd a lakásban, és ügyelj rá, hogy a 'kedves' szomszéd ne dobhasson be semmit az ajtón (ha a postaláda az ajtón van v. ilyesmi). Ha meg legközelebb fenyeget, mondd meg neki, hogy feljelented a rendőrségen őt.

2012. aug. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Társasházban a házirend és az szmsz megtilthatja az állattartást. Ha odaköltözöl, ezeket magadra nézve kötelezőnek fogadod el. Ergo megtilthatják, igen.
2012. aug. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Utolsó előtti!

Akit leszóltál, az nem csőlátással írt, hanem teljesen korrekt jogi választ adott, ellenben veled.

Én is jogász vagyok, és csak megerősíteni tudom: ha a házirend tiltja, TILOS kutyát tartani, és kész.

Ha nem tetszik, nem kell ott lakni. Nem a közösségnek kell egy emberhez alkalmazkodni, hanem fordítva. Ha pedig a közösség már vele ért egyet, akkor nincs semmi gond, de ezt is megfelelő eljárással rögzíteni kell akkor --> házirend és szmsz módosítás.

2012. aug. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A kutya egy kis hawanese tacsko keverék és tökéletesen elvan a lakásba. Egyáltalán nem koszos sőt sétálás után egy lábtörlés és kész minden ellen beoltottuk szoval a fertözés nem fenyeget nincs kisbaba vagy ilyenek a házba. Anyukám nagyon szerti tisztán látni a lakást ugyhogy mindig alaposan tisztit. Lehet hogy rosszul fogalmaztam de az a szerzödés azt mondja ki hogy a kertbe nem lehet. De az én magánlakásomba miert nem lehetne? Másrészt 4 vagyunk a kert igy 4 részre oszthato akkor abban a részben tarthatom nem?
2012. aug. 22. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!