Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell állandóan a világ...

Miért kell állandóan a világ legszegényebb országához hasonlítgatni Magyarországot, ahhoz képest még szép, hogy tündöklünk, de csak ahhoz képest?

Figyelt kérdés

Mindig azt hallom, hogy ott nincs tiszta víz, itt meg van Magyarországon, és mindig úgy jön le, hogy 2012-ben még legyünk Magyarországon hálásak, hogy van tiszta vizünk, pedig ez már 100 éve is természetes dolog volt, de mi azért 2012-ben verjük a seggünket a földhöz és örüljünk, hogy 2 folyóval rendelkező országunkban van vizünk?

Ez olyan mintha folyton arról beszélnénk, hogy tudunk levegőt venni, közbe az mindenkinek természetes...

Persze hogyha a világ legszegényebb országához hasonlítjuk Magyarországot, akkor egy luxus ország viszont ha a nyugati országokhoz akkor csak egy kis putri.



2012. aug. 22. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Azért, mert hülyék.

Ennyi erővel akkor adja le a fizetését nekem, én megveszem neki azt a napi egy liter vizet meg a fél kiló kenyeret aztán kussoljon mert meg így is jobb dolga van, mint egyeseknek.

2012. aug. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom, feltűnt-e már, de sokan azért siránkoznak fennhangon (itt a gyakorin, meg a mindennapokban is) hogy miért nem olyan jó itthon, mint más országokban, ahol jobbak a gazdasági viszonyok, milyen sz*r hely ez, stb. Az ő számukra érdemes megmutatni a másik szélsőséget, hogy ilyen is létezik ám a határokon túl, nem csak a "hűdejólélünkittnyugaton" világ.
2012. aug. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem árt megnézni, hogy a nagyon gazdag országok mitől azok. És a nagyon szegények. Mellesleg van, ahol a levegővétel nem természetes. Mert például olyan bányát üzemeltetnek multik, ahol a kinyerés rendkívül mérgező anyagokkal történik. A gőzök - bár nem láthatók - csak szállnak szerteszét. Az emberek meg csak halnak, nem tudva, mitől.


A legnagyobb szélsőségek nem maguktól vannak, hanem az ember - mégpedig a nem ott lakó ember műve. Különösen a szegénységé, ezért érdemes példálózni vele. Hogy a lerablásunknak még igen tág határai vannak, a megállításuk ránk vár. Anglia gazdag ország, lakói jólétben élő öntudatos emberek, akiknek a gazdagsága India, Banglades és más távol-keleti országok jóléte árán teremtődött évszázadok alatt. Most már olyan hátránnyal folytatják, hogy a ledolgozás reménytelen.

Ha mi is nagy nép lettünk volna, több száz éves gyarmattartással, és ezt jól hasznosítjuk, akkor nem csak putri volnánk. Ezért rossz önmagában minden hasonlat.

2012. aug. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Tökéletesen egyetértek Veled, Kérdező. Az ilyen demagóg süketelés nekem is a könyökömön jön ki.

Nem helyes az ilyen összehasonlítás, hiszen mindenhol mást jelent a szegénységi küszöb.

Különben meg miért nem lehetne a jobbra törekedni, miért kell mindig a rosszabbal jönni, az éhező afriakiakkal pl.? Ez kábé olyan, mint más sem fürdik naponta, akkor én se tegyem meg, mert igényem van rá és megtehetem?

2012. aug. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Meg aztán enegem nem vigasztal, hogy másutt sokkal xarabb, meg nem is igazán érdekel, mert itt élek.
2012. aug. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
92%
Nem csak a világ legszegényebb országához képest tündöklünk, hanem a világ 90%-ához képest. Igen, mi a felső 10%-ban vagyunk. Így már kevesebbet fogtok panaszkodni? Akit meg nem érdekli a szegényebb országok helyzete, mert ő itt él, és ettől boldogtalan, akkor nem értem, hogy a gazdagabb országokat miért irígyli? Ha mindig csak a leggazdagabbakat nézzük, akkor persze, hogy sosem leszünk boldogok egyénileg sem(kivéve, amikor megütjük az élen Bill Gatest).
2013. márc. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!