Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Fizethetek a postán vagy...

Fizethetek a postán vagy boltban 40ezer Ft értékben apróval?

Figyelt kérdés
Egy ideje gyűjtögetem az aprót, ma megszámoltam és berolniztam. Azt tudom, hogy a postán nem váltják be csak úgy, de ha csekket fizetek vele akkor el kell, hogy fogadják? Végül is ez is pénz és még jó fej voltam, mert a rolnizással megkönnyítem a számolást.
2012. aug. 22. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Fizethetsz, persze. Pénz, pénz.

Húzni fogják a szájukat, a rolnit pedig jóllehet, mégis szét kell boncolniuk. (Ellenőrzésképp.) :D

Mi már fizettünk 190 ezer forintot ötszázasokból, és kb. 50 ezret százasokból is.


Ha az ügyintézőnek/eladónak kis hegyes műkörme van, magára vessen; emlékszem, amikor ötvenesekből fizettük ki a kb. 10 ezer forint értékű ruhát (nem véletlenül, sokáig gyűjtöttünk rá), ott rinyált nekünk a csaj, hogy márpedig papírpénzt adjunk neki, ne szívassuk - mire közöltem vele, hogy sajnálom, de ez van, ez a PÉNZ, örüljön neki, nem szívatásból, hanem perselyből adjuk.

2012. aug. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még valami... Ha lehet, délelőtt fizess így. Akkor nagyon tudnak neki örülni. Ha zárás előtt negyed órával próbálkozol, vállald a következményeit, nagyon hisztisek lesznek kasszazárás miatt. :D :/
2012. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen kifejezetten örülnek az aprónak, mert mindenki nagyban fizet, és nem tudnak visszaadni.
2012. aug. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Ha jól tudom, fajtánként, címletenként 50-50 darabot kötelesek elfogadni minden érvényes fizetőeszközből, posták és bankok szintén ennyit kötelesek beváltani felár nélkül.

Az 50-es szabály alól talán kivételek a posták, bankok, pénzváltók, mivel ezek többek között a pénzforgalom lebonyolítására vannak, de ebben nem vagyok biztos. A boltokra, üzletekre, bármilyen vállalkozó magánszemélyre, szolgáltatás nyújtóra a fentiek érvényesek.

2012. aug. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi rendszeresen viszünk be egy nagyobb boltba 200-sokat, mert anyum gyűjti őket és ezzel jobban tud sprólni, ha mindig elrakja őket. Kb. 50ezer értékben szoktuk bevinni és adnak ehlyette pénzt és még örülnek is, h van aprójuk:D
2012. aug. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. aug. 22. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!