Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mekkora az esélye egy magyar...

Mekkora az esélye egy magyar fiatalnak az USA, UK színvonalbeli kitörésre?

Figyelt kérdés

és most itt nem azokra gondolok, akik Londonba járnak mosogatni. Hanem arra, hogy 300 millió ember odaát, viszonylag normálisan él egy viszonylag normális országban. Magyarország meg lassan olyan lesz mint valami második Szomália, vagy Kelet-india.


Mekkora az esély arra, hogy egyetemi végzettséggel külföldön normális életet éljen az ember? (nem érdekel a szerződés) nem is maga az eu érdekel, hanem inkább az amerikai álom


(((plíz aki sosem volt amerikában ne kezdjen el itt nekem trollkodni hogy milyen szar is ott, köszi))))



2012. aug. 22. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Aki volt már Amerikában, az fog a legjobban elkeseríteni. Ott is keményen kell dolgozni minden egyes centért. Az amerikai álom, a frissen lenyírt fű illata a vízparton New Jerseyben gyermekkacajtól negédes naplementében, már az ott élők szerint is hazugság.
2012. aug. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy ismerősöm él kint Floridában, hát sajnos a foglalkozását nem tudom pontosan (azt hiszem festő - fal- tehát egyetemi végzettsége nincs).

Esély mindig van a kikerülésre és érdekházasaggal "könnyen" állampolgárságot is kaphatsz. Ha pedig perfekt vagy a nyelvből, van egy jó állásod, akkor mindenhol szükség lesz rád.

De mondom, ahhoz nem elég egy pillanatnyi fellángolás, ha pedig van elég pénzed, vágj neki, amilyen gyorsan csak tudsz (ha még egyetem előtt állsz, akkor akár érdemes ott elvégezni, sokkal könnyebben találsz munkát).


Bár UK-ban több esélyed lenne eu-s állampolgárságod miatt, de te tudod.

Azért az igaz, amit az ismerősöm is mindig mond, ne várd a sültgalambot. Ott is ugyanúgy meg kell dolgozni mindenért + külföldiként pedig még nehezebb az Egyesült Államokban.

2012. aug. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Eltem UK-ban is, de az USA-ban telepedtem le. A ket orszagot szinte ossze sem lehet hasonlitani.


Mig az UK-ban nagyon ereztetik Veled, hogy honnan jottel, az hogy EU-s allampolgar vagy, egyaltalan nem erdekli oket. USA teljesen mas vilag. A foldkerekseg osszes nemzetebol elnek itt emberek, mindenkit egyforman kezelnek. A munkahelyen sem diszkriminalnak a szarmazasod miatt. Ha perfekt tudsz angolul es diplomas vegzettseged van, nagyon sokra viheted. En hiaba beszeltem perfekt angolul az UK-ba eltoltott ido alatt, egyaltalan nem erdekelte oket, az eloleptetes szinte lehetetlen volt.


Az amerikai eletszinvonal amit Europaban elkepzelnek, csupan illuzio lett mara. Szinte nincs olyan ismerosom, akinek ne lenne ket munkahelye. Sokat dolgoznak. Termeszetesen meg lehet elni rendesen, sokkal jobban mint odahaza, de itt sincs kolbaszbol a kerites. Nekem nincs okom panaszra, mivel nagyon jol megelek itt, viszont az eletszivonalra UK-ban sem panaszkodhadtam, csupan azt akarom mondani, hogy USA nekem jobban bejon.

2012. aug. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

elég komoly nem is tudom minek nevezzem "szakmát?" fogok kitanulni, product design (tehát terméktervezés, formatervezés)

Most az itteni egyetemeken is csak arra gyúrok, hogy jó portfoliom legyen és sok nyert pályázatom, hogy külföldön is nevem legyen. Hogy mondjam, szóval nem kertésznek mennék ki.


Ezen a téren mi a helyzet?

2012. aug. 23. 01:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ezzel a szakmaval egyaltalan nem lenne gond munkat talalni itt az USA-ban. Ajanlok par amerikai allaskereso oldalt, nezz korul rajtuk. Nagyobb varosokban (pl. NYC, Los Angeles, Chicago, Washington DC, San Francisco, stb.) tuti talalnal melot. Az oldalak:


[link]


[link]


Ez a ket legnagyobb allaskereso.


A problemak a vizum tipusanak kervenyezesevel, megszerzesevel jonnek, de az meg hatra van Neked egyelore.

2012. aug. 23. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Hát igen, még évek kérdése, de ez az oldal nem megy sehova :) vissza fogok térni a válaszodhoz, ha aktuális lesz.
2012. aug. 23. 03:14
 7/8 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy itthon annyira hozzászoktam a képzettség nélküli jó melók családias osztogatásához, meg a munkahelyi korrupciókhoz, meg ahhoz, hogy általában nincs meló, akkor sem ha értesz valamihez. Hogy szinte csodaszámnak tekintem, ha amerikában valóban tárt karokkal várják azt aki dolgozni szeretne. (spec területen)
2012. aug. 23. 04:11
 8/8 harleynagyi válasza:
a mai helyzet Usa-ba nagy a munka nelkuliseg es senkit nem varnak tart karokal sajat magad kell meg talalni es meg alapozni az eleted . Ugy hogy szamithatsz arra hogy meg is csak mosogatnod kell az elejebe :-)...
2012. aug. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!