Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mire tippeltek, mi lesz...

Brain Storming kérdése:

Mire tippeltek, mi lesz Breivik-kel a börtönben?

Figyelt kérdés

Hogyan fognak hozzá viszonyulni a börtönben?


Bilkei Pál szerint ( [link] ) szerint a börtönhierarchia tetején fog állni, és a többi rab fel fog nézni rá, tisztelni fogja azért, amit tett. Nekem ezzel kapcsolatosan erős kétségeim vannak. Az egy dolog, hogy másokat megtévesztve, robbantással és fegyverekkel ölte halomra a honfitársait(!!!), erre minden, hozzá hasonló fanatikus képes lenne - a börtönben azonban semmi nem lesz meg neki ebből az életek feletti uralmat adó hatalomból. Ha a puszta kezével ölt volna, akkor elhiszem, hogy a többi rab tisztelné, mert akkor félnének tőle, de így...


Egy pillanatig sem szánom, és remélem, hogy a börtönben töltendő 21 éve alatt alaposan megtapasztalja majd azt, hogy milyen másoknak kiszolgáltatottan létezni... Remélhetőleg tapasztalni fogja majd, hogy egy társadalomba nem a különböző nemzetek hozzák be a bűnözést, és nem az tesz valakit bűnözővé, hogy milyen nemzetiségű...



2012. aug. 24. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
remélem kinyírják
2012. aug. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Elképzelésem sincs, hogy mi vár egy ilyen alakra a sitten. Csak remélni tudom, hogy nem lesz belőle valami pozitív hős, akire felnéznek. Végül is rengeteg gyereket is megölt. Az ismeretterjesztő csatornákról származó információim szerint az ilyesmit a bűnözők is elítélik. (:D) Szóval remélem, a megfelelő bánásmódban fog részesülni. Az a baj, hogy nem épelméjű. Akármit mond akármilyen orvos, én nem hiszem el, hogy egy tiszta elméjű, egészséges ember erre képes, ráadásul ilyen indíttatásból. Tehát gondolom, semmi nem fogja befolyásolni a kialakult véleményét, nézeteit.

Azt pedig szintén csak remélni tudom, hogy nem írhatja le a "nemes" gondolatait, ha mégis, akkor nem juttathatja ki, ezzel is támogatva egy újabb hasonló akciót.

2012. aug. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

ahogy elnéztem híradóban láttam lesz ott minden abban a 3 szobában, gépezhet, kondizhat hmmm vajon a hátsóját is kinyalják?

remélem, hogy szenvedni fog bár szerintem röhögve fogja végig ülni az egészet hacsak egy vállalkozó szellemű egyén megnem öleti aminek örülnék, mert nem 2 meg 3 embert ölt meg, 77 embert nagyon sok fiatalt úristen csak belegondolok milyen nehéz lehet a családoknak eszméletlen és nem tudok túllépni azon, hogy csak 21 évet kapott komolyan csak egy kérdés fogalmazódott meg bennem:

akik ezt a döntést meghozták a bíróságon ők emberek? annak merik magukat nevezni?

2012. aug. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
azért kapott csak 21 évet mert az ottani törvények max ennyit engednek.ha letelik meghosszabbítják a büntetését és valószínűleg meg is fogják.
2012. aug. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Lehetséges, hogy igaza van Bilkeinek (bizonyára jobban ért ehhez a témához, mint én...), mivel úgy tudom, olyan börtönben tölti majd a büntetését, ahol az ún. "társadalomra veszélyes" bűnözőket tartják fogva, tehát nem kispiskóta egyik rab sem, nem kisstílű bűnözőkkel meg adócsalókkal fog csücsülni, az biztos.

Más 77-szeres gyilkos ugyan nem lesz közöttük, de lehetségesnek tartom, hogy lesznek olyanok, akikben "követőkre" talál majd, hisz az ideológia, amit követ és fennhangon hirdet, nagyon fertőző tud lenni, ezt mutatja mind a történelmi, mind a jelenkori tapasztalat.

Minden függ attól is, hogy jelenleg mik az erőviszonyok úgymond abban a börtönben, hiszen általában az ilyen nehézfiúk nem tudnak elnyugodni, rivalizáló csoportokat alakítanak a börtönben, és különböző módokon szivatják egymást. A veszélyes az lehet, ha már amúgy is van néhány náci közöttük, akkor tényleg "vezér" lehet Breivikből a számukra, bár én is remélem, hogy sosem fogják kiengedni.


Amúgy 21 év a jelenlegi világban annyira sok idő, hogy sosem tudhatjuk, hogy fog a világ kinézni 21 év múlva... még megtippelni is nagyon nehéz. Gondoljunk csak bele, 1918 és 1939 között pont ennyi idő telt el... (vagy akár: 1923 [Hitler müncheni sörpuccsa] és 1944 között!) És hol volt akkor még a technika a mostanitól! Az eszmék, trendek, világfolyamatok az akkorinak a többszörösével zajlanak. Nem szeretném az ördögöt a falra festeni, de lehet, hogy még 21 év sem kell, és Breivik nem csak egy kisebbség hőse lesz...

2012. aug. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

A többi rabtol el lesz zárva,egy 3 szobás részlegben fog élni,az egyik szobában alszik,a másik egy saját konditerem,a harmadik pedig egy un. dolgozo lesz neki iroasztallal,laptoppal...külön személyzet fog rola gondoskodni,akiknek edzeni,sakkozni stb. kell majd vele h ne őrüljön bele a magányba,és a strassbourgi emberjogi biroság ne szoljon be...

21 év után pedig kivizsgálják hogy veszélyt jelent e a társadalomra,ha nem akkor kiengedik hátha legyilkol még 69 szerencsétlen fiatalt...

egy ilyen után én azért elgondolkodnék rajta mennyire egészséges ez a társadalom ha egy ilyen rohadt állat ennyivel megussza miután lemészárol 75 embert...ez inkább jutalom nem büntetés

még maga breivik is szánalmasnak nevezte a büntetést amit kapott és végig vigyorgott a tárgyaláson

amikor kiértek a zsaruk meg nem bevinni kellett volna hanem beleereszteni 2 tárat a lábánál kezdve az utolso golyot pedig a fejbe

2012. aug. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Na ezzel azt akarod mondani hogy Breivik lesz a következő Hitler? Meg mi az hogy bemennek hozzá sakkozni, meg edzeni, meg beleőrül a magányba, na és akkor? Mit tud magával csinálni? Semmit.
2012. szept. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem azt, hogy Breivik lenne a következő Hitler, hanem azt, hogy ha megnézed a világot őszintén, akkor simán elképzelhető, hogy 20 éven belül újra jön egy olyan figura, aki (legalább) ugyanannyira meghülyíti a világot (vagy egy részét), mint Hitler 80 évvel ezelőtt az akkor elérhető média- és propagandaeszközökkel, 20 évnél is sokkal kevesebb idő alatt.

Másképp szólva, ki a franc törődik vele, hogy úristen mi lesz ha 21 év múlva kiengedik Breiviket, inkább amiatt fájjon a fejünk, hogy mi lesz, ha holnap jön egy Hitler-kaliberű alak és megvadítja megint a világot.

Lehetetlen?

Igen, az utóbbi 60 évben talán az volt (talán!), de most - a 20-as, 30-as évekhez hasonlóan - a világban óriási gazdasági problémák vannak, az emberek/társadalmak frusztrációja óriási mértékben növekszik, az embereknek a töke televan a jelenlegi világrenddel. Ennyi bőven elég ahhoz, hogy jöjjön egy kellően karizmatikus, szélsőséges, de (kezdetben) "elfogadható" alternatívát nyújtó vezető, akiről az emberek azt hiszik, hogy "végre valaki, aki tudja, mit kéne csinálni", és hajlandóak követni, s ha kell, akkor hajlandóak ölni is érte. Óriási hiba lenne azt hinni, hogy de hát mi nem vagyunk olyanok. Nem a fenét nem! Azok a németek, akik hatalomra juttatták, majd többségükben szinte vakon-süketen követték Hitlert, semmivel nem voltak rosszabbak, mint azok az emberek, akik ma élnek. Egyszerűen boldogulni akaró, de a társadalmi és gazdasági viszonyok miatt frusztrált, elkeseredett, kilátástalan, nagy részben munkanélküli, és nem mellesleg egy alkalmas bűnbakra könnyen "ráharapó" emberek voltak. Semmi más nem történt, mint hogy jött valaki, és azt mondta, hogy tudom, mi kell nektek, tudom, milyen célt kell kitűzni, és tudom, hogyan kell elérni. És ti követni fogtok engem, mert szeretnétek naggyá lenni. Ha kell, a pusztulásba is.


Mert ez a hibánk nekünk ugyanúgy megvan. Hiúk vagyunk, és a hiúságunkon keresztül nagyon könnyen manipulálhatóak.

Amíg jól mennek a dolgok, addig könnyű pálcát törni a rohadt gyilkosok felett, akik valamilyen általunk őrültnek tarott ötlettől vezérelve megpróbálják a saját kezükbe venni a dolgok irányítását. Aztán ha a dolgok szarul mennek, majd még szarabbul, és úgy érezzük, hogy egyre rohadtabb világban élünk, akkor egyre kevésbé fognak számítani a korábbi értékítéleteink, és egyre elfogadhatóbbá fognak válni az őrült megoldások. Mert olyanok vagyunk mi emberek, hogy amikor már nagyon szar, akkor képesek vagyunk azt is bevenni, hogy azzal megoldunk valamit, ha kiirtjuk az összes zsidót. Vagy muszlimot. Vagy keresztényt. Vagy zöldszeműt. Tökmindegy. A rohadtakat, akik hibásak abban, hogy ilyen szar (lett - mert nem ilyen volt ám! amíg ezek nem voltak itt, nem ilyen volt!) a világ. Csak ki kell nevezni valakit, aki elviszi a balhét, eltüntetni, és minden gondunk megoldódik.


Ez megy már veszettül régóta, időről időre. Ezért mondom, hogy most "még" a Breivik a rohadt, de sosem tudhatod, hogy 20 év múlva nem ő lesz-e a hős, és te a rohadt. Vagy én. Érted!

2012. nov. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Mert ez a hibánk nekünk ugyanúgy megvan. Hiúk vagyunk, és a hiúságunkon keresztül nagyon könnyen manipulálhatóak."


Nekem nincs.

2019. ápr. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!