Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyes emberek miért vállalnak...

Egyes emberek miért vállalnak önkéntes munkát?

Figyelt kérdés
Ebből nekik mi a jó?
2012. aug. 26. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Megbecsülést akarnak szerezni.
2012. aug. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ott ahol jól megy(Amerika)önként,itt meg majd a diákoknak kötelező önként,de amúgy én sem értem.
2012. aug. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Talán mert nem mindenki önző és szeretne segíteni, ha tud.

Tudod van, hogy az ember tesz valamit, ami a másiknak jó, neki meg azért jó, mert tudja, hogy a másiknak jó.


Ha valakinek van rá ideje, kapacitása, miért ne segíthetne?

Pláne, hogy sok önkéntes munka hatalmas buli tud lenni. Tudom, 3 évig Vöröskeresztes voltam, többek közt elsősegélynyújtó. Jó volt a társaság és legalább odatehettem magam. Ha lenne rá időm, újra megtenném.

De vért is adtam már nemegyszer, abban aztán végképp nem lehet megszakadni.

Pár barátom meg a menhelyen szokott segíteni azzal, hogy pár kutyát elvisznek sétálni. Az ottani dolgozóknak nincs ideje ilyesmire, így lehet ilyenre jelentkezni. Jó a kutyának és jó az önkéntesnek is.


Elég nagy probléma lehet nálad, ha már így teszed fel a kérdést: "ebből nekik mi a jó?".


Én sem vagyok egy Terézanya, sőt, de nem hiszem el, hogy néha-néha ne tudna valaki CSAK magára gondolni, hanem icipicit egy másik embertársára, vagy egy állatra, vagy akár a természetre.

2012. aug. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek jólesik, ha segíthet. Nem mondom, hogy túlzásba vittem, de párat már én is vállaltam. Jó buli volt.
2012. aug. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én azért vállaltam mert rendes munkát nem sikerült találni de így kapcsolatokat tudtam kialakítani nagyobb intézmények vezetőivel (iskolák, ovik, kifőzdék, irodák)

ha kell nekik alkalmazott talán kapósabb lesz nekik egy önkéntes aki már dolgozott náluk


engem ez motivált és nem a megbecsülés

2012. aug. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy segíteni akarnak, de lehet, hogy ismerkedni, arra is kiváló alkalom.
2012. aug. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!