Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » "Rossz helyes írással és...

"Rossz helyes írással és nyelvi képességekkel csak debil, és műveletlen lehet csak valaki. " - Hogy élhet még ez a tévhit?

Figyelt kérdés

Mikor fognak végre már az emberek beletörődni abba és tudomásul venni azt, hogy ha valakinek egyik képessége rossz attól még lehet értelmes és művelt? (Tizenkilencedik századi nácizmusig "fejlődőt" gondolatvilágból jött a tökéletesség és hibátlanság hamis ideája.) Hogy élhet még ez a tévhit?


Matematika, fizika doktor és építész mérnők ismerőseim közt van olyan, akit ha anno "szánalomból" nem engedik át nyelvtanból, ma nem olvashatnám tőlük azt, hogy a "hogy a teleket hosszan egy egy fojó határolja ", vagy azt sem, hogy "mindig kész ételt vásárolok" :S etc.


2012. aug. 30. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor az idézet szerint az is debil, aki az idézetet kitalálta, ugyanis helyesírás és nem "helyes írás". Ezt nevezik öngólnak.
2012. aug. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

Ez az idézet általánosít. Van valóságalapja: gondolj csak a rengeteg "am szercsyy van pussszka Wywcsykehh wok"-ra. A valóság az, hogy akinek rossz a helyesírása és a nyelvi képességei, az ÁLTALÁBAN műveletlen, debil.

Természetesen vannak kivételek, mint a te mérnök ismerősöd is. De ha megnézel 10 olyan embert, aki nem tud helyesen írni, abból 9 tutira debil.

2012. aug. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Pszichológiai olvasmányaimban többször feltűnik az a megfigyelés, hogy a erősebb szellemi (direkt nem jobbat írtam) gyakran követnek el hasonló hibákat mint a alacsonyabb IQ-jú és értelmileg korlátozott emberek. Jó példa, hogy a nagy elméleti matematikusok nagyon gyakran ejtenek alsó tagozatos szintű algebrai példákban hibát. - ez a túl képzés.


Az idézetet nyilván én reprodukáltam hibásan, helyesírási hibával elrontva/"leontva".


Amúgy éppenséggel ugyan annyira esélyes, hogy ha valaki, rossz helyesírású, hogy alacsony az IQ-ja, mint az hogy magas.


A részképességzavarok a magas IQ-val rendelkezőknél, mondhatni velejárója az IQ értékűknek.

2012. aug. 31. 23:41
 4/4 A kérdező kommentje:

"am szercsyy van pussszka" kamasz "idiotizmus"


mint anno a skacok, ipse, haver, colos, öcsi, ... etc.


Én is csak a régieket szeretem. Én már a "türcsi"-nél elakadtam, azt sem bírom. Öregszünk, és az idő szelektál, mit tart meg a nyelv.

2012. aug. 31. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!