Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a kiközösítésről...

Mit gondoltok a kiközösítésről? Közösítettek már ki valakit ismerősi köreitekből? Ha igen, miért teszik?

Figyelt kérdés

Az én ismerősi körömben, iskolában általában a szépség dominál. Ha valaki szép, barátkoznak vele a fiúk, ha nem, levegőnek nézik.

18/L


2012. szept. 7. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Emberek vagyunk, és ilyen az élet, minden osztályban van egy olyan ember, akivel nem nagyon foglalkoznak. Az enyémben pl. van egy lány, aranyos, kedves, de mégis kiközösítik. Oké, néha elég uncsi szokott lenni, de attól még szerintem se kell leszarni... És 'csirkének' nevezik. Csak úgy. Én nem szoktam kiközösíteni, de nem is nagyon barátkozok vele, de ettől függetlenül bírom őt.
2012. szept. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért az nem igaz, hogy minden osztályban van, akit kiközösítenek. És a kiközösítés egyébként sem egyenlő azzal, hogy nem barátkoznak vele. Akit kiközösítenek, azt állandóan szekálják, gúnyolódnak vele, nálunk az évfolyam másik osztályában volt egy ilyen srác, őt azért piszkálták, mert szegény volt és minden cucca kopott és használt volt. Velem sose barátkoztak az osztálytársaim, szinte észre se vették, hogy ott vagyok, mégse éreztem magam sose kiközösítve. Voltak máshonnan barátaim, nem éreztem magam magányosnak soha. Nem kötelező az osztálytársakkal barátkozni, lehet máshol is barátokat szerezni.
2012. szept. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
2. Välaszolo nagym igazad van. Én is ilyen helyzetbe vagyok
2012. szept. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tizenéves korban általában tényleg csak a szép lányokkal barátkoznak a fiúk. Ez egy olyan kör, hogy aki szép, annak nagyobb az önbizalma, ezért általában fesztelenebb, jobb fej, jobb társaság. Ez nem egyenlő azzal, hogy hűséges barát is például, de nem is zárja ki.

Én sem voltam túl szép lány, tele voltam gátlással, nem is barátkoztak velem a fiúk. Ez akkoriban eléggé bántott, de voltak barátnőim, így kiközösítettnek azért nem voltam mondható. Aztán az egyetemi gólyatáborban megismerkedtem a jelenlegi férjemmel, van két szép gyerekünk, pont nem érdekel már, hogy gimiben nem voltam menő csaj.

2012. szept. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Van, akit jogosan, másokat irigységből közösítenek ki. Például ha valaki prűd, egy szentfazék, aki állandóan térítget, azt még jó, hogy nem fogják szeretni; se nem azt, aki okoskodik és felsőbb rendűnek hiszi magát (stréber). Az én osztályomban például tavaly az egyik csaj teljesen megváltozott, nem beszélt senkivel, csak a barátjával telefonon a szünetekbe és a nyári hőségben is kabátban volt. Ő saját magát közösítette ki.


Akkor viszont nem jogos a kiközösítés, ha azt anyagi okok miatt teszik (mondjuk turiban is lehet venni ruhát), vagy szépség miatt. Nálunk igazán nem is közösítjük ki azt, aki csúnya, csak akkor, ha ő nagyon szépnek hiszi magát; vagy ha egy amúgy buta diák éjjel-nappal tanul és erre veri a mellét...inkább most kapja meg amit meg kell, ha mégsem ért belőle, nagyobbat fog csalódni az életben.

2012. szept. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha iskolán és osztályon kívül keresel barátokat az tényleg sokat számít.Egy idő után meg tudja növelni a presztised.Az is meglehet,hogy még melléd is állnak ha tényleg kedvelnek a barátok.Ha szerzel magadnak barátokat osztályon belül,egy idő után azt az érzést kelted az osztályodban,hogy ők a buták és bunkók és nem benned van a hiba pontosabban nemcsak.
2012. nov. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én voltám már kiközösítve és nagyon rossz érzés.A legrosszabb ellenségmnek sem kívánnám ezt az érzést .Szerencsére azóta találtam barátokat

akiket nagyon szeretek és jól érzem magam velük

De az én osztályom az szörnyű .Sajnos vannak olyan lányok és fiúk az osztályomba akik lenézik,csúfolják és kibeszélik a háta mögött a másikat . Az egyik barátnőmre is totál rá vannak szállva és engem is kiszoktak beszélni de ez engem nem érdekel . Én amondó vagyok hogy az iylen emberek előbb vagy utobb vissza fogják kapni .Én nem vagyok gyülölködő típus és nem is kívánok rosszat senkinek de azt kívánom hogy az iylen diákok akik iylenek csinálnak kapják vissza .És tudják meg milyen ha őt beszélik ki a háta mögött ,őt csúfolják és őt röhögik ki akármit csinál .

2012. nov. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!