Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Távolról sem vagy közelről sem?

Távolról sem vagy közelről sem?

Figyelt kérdés

Távolról sem lehetetlen valami...

Távolról sem jelentéktelen valami...


Közelről sem lehetetlen valami...

Közelről sem jelentéktelen valami...


Melyik a helyes? Mikor közelről sem és mikor távolról sem? Ez helyileg kell elképzelni, szóval közel-távol 1 méter 10 méter ha így mondom... ?



2012. szept. 7. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Mind helyes!

Ha távolról sem lehetetlen, akkor abszolút nem lehetetlen, tehát pl lehetséges véghezvinni.


Ha közelről sem jelentéktelen valami, akkor egyáltalán, (még ha jobban "belemélyedsz" sem jelentéktelen, tehát nagyon számít.


Ne képzeljed el ilyen szempontból helyileg! Annyi, hogy ha közelebbről veszel valamit szemügyre, jobban látod! :D

2012. szept. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

megin én, javítom:D

Ha közelről sem jelentéktelen valami, akkor egyáltalán nem az, (még ha jobban "belemélyedsz" sem jelentéktelen) , tehát nagyon számít.

2012. szept. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mind helyes?


És akkor mivan a távolról sem jelentéktelen és a közelről sem lehetetlennel?

2012. szept. 7. 22:43
 4/10 A kérdező kommentje:
Pont, hogy a távolról sem jelentéktelen jelentené azt, hogy nagyon számít, mert messziről nézve (amihez szinte semmi köze) általában legyint az ember a dolgokra.
2012. szept. 7. 22:46
 5/10 anonim ***** válasza:

megin én:D

Vagy például messziről nézve még kicsinek tűnik a szakadék, hogy át tudod ugrani, de közelről megnézve meg "húúúú, de nagy!" Tehát akkor itt gondolom: "közel sem olyan könnyű, mint amilyennek látszik." Távolról nézve meg úgy tűnik, hogy átugrod simán.


Na be is fejeztem, nem vagyok nyelvész, most már én is belegabalyodtam. :S XD Tökre úgy voltam vele, hogy ez egy olyan dolog, amit nem kell magyarázni:D

2012. szept. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Erre reakció még:D (megin én:))

"És akkor mivan a távolról sem jelentéktelen és a közelről sem lehetetlennel?"

Távolról is látod, hogy számít.

Ha jobban, közelebbről megvizsgálod a helyzetet, akkor sem lehetetlen. (ha lemész a részletekig, és úgy ellenőrzöd)


Na szal én így gondolom:) De am nem bunkózni akartam ott tényleg az előző komi végén!!

2012. szept. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tehát a távolról és a közelről sem lehetetlen mondanivalójának ugyanaz a lényege.


Mint ahogy a távolról és közelről sem jelentéktelennek is.


Mégis mi teszi ezt a kettőt mássá?


Szóval a Távolról sem lehetetlen és a Közelről sem lehetetlen között mi a tényleges különbség? És a Távolról sem jelentéktelen és a Közelről sem jelentéktelen között?


1. Új Guiness rekordot felállítani valamiben közelről sem lehetetlen vagy távolról sem lehetetlen?


2. Egy ország vezetőjének a szemszögéből egy, a kormány hibája miatti pár ember halála közelről sem jelentéktelen vagy távolról sem jelentéktelen?


És a másik kettő mikor helyénvaló?

2012. szept. 7. 23:10
 8/10 A kérdező kommentje:

Vagy például, talán ezzel lehetne a legjobban szemléltetni...


"Közelről sem vagy tökéletes." vagy "Távolról sem vagy tökéletes." ?

2012. szept. 7. 23:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha távolról sem, akkor még messziről sem látszik úgy


Ha meg közelről sem, akkor mondjuk mégjobban megvizsgáltad,


de szerintem végülis mindegy, melyiket használod, mert lényegében tényleg mind a kettő ugyanazt jelenti.


:D

2012. szept. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jólvan de légyszíves te ne válaszolj ebben a témában, mert az elsőre lejött, hogy fogalmad sincs a dologról. Hát még a nyelvtanhoz/nyelvekhez.


Köszi!

2012. szept. 7. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!