Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hajléktalankérdés! Adjunk...

Hajléktalankérdés! Adjunk nekik pénzt, ételt, vagy ne?

Figyelt kérdés

Biztos sokan máshogy gondolják. Egyes emberek szerint, ha tudunk, akkor segítsünk rajtuk, mások szerint csak hosszabbítjuk a szenvedésüket, még azzal a pár forinttal is.

A ti véleményetekre vagyok kíváncsi!


Arra kérek mindenkit, hogy ne szavazza le csak azért a válaszolót, mert nem tetszik az ő véleménye, nézőpontja, sztorija. Minden válaszolónak Zöld pacsi!



2012. szept. 8. 12:41
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Ételt adjatok, de pénzt ne, mert vagy sörre vagy cigire költi el.
2012. szept. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Pénzt sosem adtam, nem is fogok, főleg miután láttam egyszer, amikor mentek hozzájuk pénzt beszedni. Ezeket én nem támogatom. Kaját adnék, de amikor egyszer mentünk anyámmal és egy hajléktalan pénzt kért kenyérre és mi kenyeret akartunk neki venni, akkor totál kiakadt. Így nem kockáztatok.

Apámat egy fiatal hajléktalan majdnem leköpte, amikor munkát ajánlott neki. Kis gyomlálás lett volna egy nap, kapott volna kaját és pár normális ruhát, plusz pénzt érte.

2012. szept. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én már semmit nem adok nekik, eljutottam arra a szintre, hogy nem is tudom már sajnálni őket. Több hasonló sztorim van, mint a másodiknak, pénzt kérnek kajára, de ha kaját adunk, még ők vannak felháborodva, hogy miért nem pénzt. Ráadásul nem értenek a szép szóból, ha százszor elmondom neki, hogy nincs nálam pénz, csak bankkártya, százegyedszerre is visszaszól, hogy "csak 50 forintot, légyszi" és nem fogja fel, hogy NINCS NÁLAM még 50Ft se. Ráakaszkodnak az emberre, követik az utcán és szövegelnek, zaklatják az embert. Szerintem ez pofátlanság, akármilyen nyomorult helyzetben is vannak. Tisztelet a kivételnek, életemben egyetlen szegény emberrel találkoztam, aki megbecsülte az ennivalót, amit kapott tőlem.
2012. szept. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam adni. Ha piát vesz, hát piát vesz, nem az én dolgom megszabni, hogy mit vegyen. Nem hiszem, hogy máshogy ki lehetne bírni az életet az utcán. Persze sokan mondják, hogy ételre kell, nyilván, mert ha megmondanák őszintén, hogy piát akarnak venni, sokan nem adnának.

Azzal tisztában vagyok, hogy az ételt sokan nem fogadják el, de meg is értem, hogy miért, nem kevés olyan történetet hallottam, hogy volt, akit így mérgeztek meg. Egyébként piát sem nagyon fogadnak el, ugyanebből az okból kifolyólag. Volt, hogy megmaradt egy fél üveg borunk haverokkal, pont ott járkált egy hajléktalan, neki akartuk adni, addig nem merte elfogadni, amíg nem ittunk bele a szeme láttára.

2012. szept. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretek pénzt adni, és szinte soha nem is adok, ételt már szívesebben adnék nekik, de ugye elfogadni nem nagyon szokták. Volt már, hogy felajánlottam valakinek, hogy veszek neki lángos(mert uyge azzal a címszóval jött oda, hogy olyan éhes), ugyanúgy ment a felháborodás, szóval a mérgezéstől való félelem reális is lehetne, de nem hiszem, hogy a legtöbb esetben csak ez van a háttérben...

Lehet sokaknak mindegy mire adják a pénzt, nekem nem. Diák vagyok, nem vet fel a pénz, azért gürcölök a tanulás mellett, hogy tudjak venni bérletet, tankönyveket, szemüveget, stb. nem fogom mások lerészegedését vagy rosszabb esetben drogozását támogatni. Az meg néha kifejezetten dühít, hogy minden szabadidőm arra megy el, hogy 400-500Ftokért dolgozok, és sokszor látom, hogy rövidebb idő alatt is megkereshet pár hajléktalan ugyanennyi pénzt.

2012. szept. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%
Persze, hogy nem adnék neki, ha azt mondja, hogy piára kell, de úgy még kevésbé fogok adni, ha letagadja. Ha ő kér tőlem szívességet (pénzt), nehogy már legyen pofája még hazudozni is, szerintem ő is tisztában van vele, hogy az emberek már nem veszik be azt a dumát, hogy ételre kell a pénz. Érdemes amúgy megjegyezni pár környékbeli ingyenkonyha címét, és ha pénzt kérnek kajára, megmondod nekik, hogy itt és itt ingyen kapnak enni. Nagyon kevés olyan hajléktalan van, akik tényleg éheznek, mert ők tisztában vannak az összes ilyen inygenes kajálási lehetőséggel, és ki is használják. Ezekről az emberekről sok mindent el lehet mondani, magányosak, reménytelenek, de az biztos, hogy nem éheznek, úgyhogy nem kell bevenni az olyan szövegeket, hogy kenyérre kell neki apró.
2012. szept. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam pénzt adni.

Egyrészt a fejemben van a város összes hajléktalan-ellátó központjának a címe (utca, házszám), ha rám akaszkodnak, a legközelebbihez szoktam navigálni őket (étel, szállás, gyógyszer).

Illetve tervezek csatlakozni egy egyházi szervezésű hajléktalan-segítő csoportba (tea, szendvics és beszélgetés hetente).

Pénzt azonban továbbra is semmiképp.

2012. szept. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

4: "Ha piát vesz, hát piát vesz, nem az én dolgom megszabni, hogy mit vegyen."


Egyrészt abban igazad van, hogy ha ajándékot adok, akkor nem szabom meg, hogy mit csináljanak vele.

Másrészt viszont a legtöbb ember nem kevés munkával teremti elő a pénzt, és ezeregy helye van annak otthon is. Ha pedig van szabadon elkölthető pénzem, akkor inkább szeretném olyannak adni, aki tényleg rászoruló és jó helye lesz.


Pl. a gyerekeim kinőtt ruhái közül sokat odaajándékozok másnak. Nekem nem éri meg, hogy párszáz forintért rakosgassam fel és áruljam a neten. Viszont ha odaajándékozom másnak, akkor nekem jobb érzés az, ha örülnek neki, használják és tényleg segítség az általam adott ruha, mert pénzt spórolnak és abból tudnak venni mást a gyereknek.

2012. szept. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
8-as, ebben egyetértünk, na meg engem sem vet fel a pénz. Csak hát úgy vagyok vele, ha van száz forintom, amire az adott helyzetben nincs szükségem, és valaki elkéri, nem firtatom, hogy mire költi el. Onnantól kezdve, hogy kiadtam a kezemből, nem az én hatásköröm. Ha szépen kéri, nem bunkón, nem agresszíven, hanem illedelmesen odajön és kér, nálam meg pont van nélkülözhető apró, akkor oda szoktam adni, egyszerűen azon az alapon, hogy hadd örüljön neki. Egy nincstelen ember életében nem sok örömforrás marad.
2012. szept. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Kaját, használt, de nem ramaty ruhát és ágyneműt igen, de pénzt nem.
2012. szept. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!