Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan szűnt meg valamilyen...

Hogyan szűnt meg valamilyen régi barátságod?

Figyelt kérdés

Érdekes, szerintem nagyban olyan ez, mint egy szakítás, de ritka az, hogy nagy veszekedéssel és ajtócsapkodással végződjön a dolog, inkább csak szépen kihűlnek a dolgok és lehet utána hebegni, hogy most hogy is jutott el odáig az ember, hogy évek óta nem keresték egymást xy-nal. Meg lehet cáfolni, meg lehet erősíteni, érdekel a saját és ismerősötök példái is ha vannak.

Illetve milyen volt találkozni a másikkal, vagy látni közösségi oldalakon, hogy mi lett belőle, hova haladt az élete, stb.


2012. szept. 9. 01:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem kerestem őket többé, nem válaszoltam ha ők kerestek, de direkt... (Semmi oka nem volt, csak meguntam őket.) Olyan barátságom nem volt még, hogy csak úgy szép lassan eltávolodtunk, azok inkább ilyen lazább barátságok voltak, pl. sulin belüli (úgy, hogy sulin kívül sosem találkoztunk)... Találkozni nem szoktam senkivel, közösségi oldalakon sem jelölök be senkit és "kémkedni" sem szoktam senki után. Akit nem keresek többé azt azért nem keresem mert nem vagyok már rá kíváncsi.
2012. szept. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Az milyen barátság, ami kihűl? Egyébként ha egy nagyon jó barátommal összeveszünk, akkor az már majdnem annyira fáj, mint egy szakítás. (inkább lányokkal van olyan jó baráti viszonyom)
2012. szept. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sose figyeltem később azt, akivel évekig tartó nagyon jó barátság szűnt meg. Egyszerűen csak az volt, hogy az illető átment másik iskolába, és ez után annyira megváltozott szinte minden téren - gondolom a környezet változás és mások hatására - , hogy már csak veszekedés volt köztünk nap mint nap. Ebből 3 hónap után elegem lett és utána nem beszéltem vele, nem kerestem. Ő egy év múlva megkeresett közösségi oldalakon, én meg nem válaszoltam rá, a profiljára se mentem fel, nem voltam rá egyszerűen már kíváncsi, annyira megromlott vele a kapcsolatom.
2012. szept. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

nagyon csóró vagyok. mindig meghívott mindenfélére "barátságból". azt mondta folyton hogy nagyon megsértődik ha nem fogadom el, így elfogadtam, gondolva hogy egyszer viszonzom majd ha nekem is jól megy.

de elmentünk bulizni, azt mondta kimondottam azért hogy velem legyen, velem beszéljen, mert már 1 hónapja nem tudtunk találkozni.

a buliban viszont otthagyott egyedül a bárpultnál vonaglott egy pasinak. a pasi viszont azt mondta, engem akar megismerni.

erre bőgve odajött és elkezdett szidni hogy én mindig jobb vagyok nála és mindig elhomályosítom őt. meg hogy nem mondtam el neki, mi a bajom (ez volt később is hogy otthagyott és épp akkor akartam elmondani, na mindegy).

és a fejemhez vágta hogy miért nem úgy viselkedek ahogy elvárja, hiszen annyit költ rám.

szóval ekkor jöttem rá hogy nem a személyem volt fontos hanem egy totál mindegy ki, csak valaki akivel buliba mehessen hogy mégse egyedül legyen ott és ha nem sikerült a pasizás legyen kinek bőgni.

hazamentem és tiltottam, sohatöbbet nem írtam neki.

egy másik:

volt egy pasibarátom akinek a haverjával összejöttem. később elhagyott egy másik csaj miatt aki őrülten féltékeny volt rám. akkor a "barátom" átpártolt hozzá és karöltve vele elárult, mocskos dolgokat terjesztett rólam.

őt is tiltottam mindenhonnan hogy meg se találjon.

az említett ex később elhagyta a csajt és barátkozni akart velem. ment egy db-ig, de a lány visszaédesgette és a srác azonnal kiadott neki mindent amit elmondtam neki.

őt is tiltottam mindenhonnan.

egy másik:

barátnőm volt, együtt nőttünk fel. viszont nagyon durván elkezdett drogozni, minden buliben és buli előtt egyre durvább drogokkal. engem is mindig rá akart venni, nem akartam, sokat vitáztunk ezen.

egy ideje nem keresem.

egy másik: mindig otthon ült, sétálni is alig tudtam lehívni. mindig várta a csodát, hogy egy helyes, okos, izmos, öltönyös, orvos pasi majd bekopogtat hozzá.

ő ehhez képest az érettségiig is bukásokkal jutott el, nem ad magára, ápolatlan és tárasásgban nem szólal meg.

mikor szembesítettem azzal hogy ha otthon ül, nem lesz senkije, akkor a neten elmondott mindenféle r.bancnak, mert nekem volt 2 pasim, ő meg még huszonévesen is szűz.

letiltott, én meg nem keresem.

egyébként ehógyiket se keresem közösségi oldalon, nem lesem őket, olyan szinten nem érdekelnek.

2012. szept. 9. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Volt mikor egyre ritkábban beszéltünk aztán teljesen megszakadt a kapcsolat, volt hogy csalódtam valakiben és szintén kevesebbet beszéltünk végül már semennyit, aztán kiderültek dolgok és közöltem hogy köszi, elég volt.
2012. szept. 9. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Sok régi barátommal én szakítottam meg a kapcsolatot,mert lehúztak.Ők kerestek,de mivel nem őszinte emberek,ezért nem tették fel a kérdést,hogy mi bajom van,csak egy idő után abba hagyták a kifogásokkal való zaklatást.Volt olyan is,egy gyerekkori barátnőm,aki másokat küldött rám,a pasiját pl,hogy szúrjon le,amiért hanyagolom.De arra képtelen volt,hogy felemelje a telefont és személyesen beszéljen velem.Írogatott nekem myvipen is trágár,gusztustalan szövegű leveleket,amiben jól lehordott,hogy ő semmit nem ártott nekem,de én nem keresem blabla.Ennek már több éve,azóta szerencsére az összes hülye gyerek lekopott.De ami megdöbbentő az egészben,az az,hogy ennyire képtelenek őszinték lenni,hogy legalább odaálltak volna elém és megkérdezték volna,hogy mi bajom van.Helyette maradtak a kifogások,mint mindig.Ma már szóba sem állok egyikkel sem,nem érdemlik meg,mert hazugok és alattomosak.

Aztán van egy ember,akit még mindig a barátomnak nevezek,vele nemrég vettem fel a kapcsolatot,de jól meg is szakadt.Nem tudom,mi baja van,csak már nem hív fel hétvégénként,hogy menjünk ki sétálni és amikor összefutok vele,akkor mindig nekem kell kezdeményeznem,mert magától lehet,hogy oda se jönne hozzám,meg szóba sem állna velem.Pedig a lelkemre kötötte,hogy ő nem fog csak úgy hátat fordítani.Erre tessék.Erről még elbeszélgetek vele.Persze csak ha sikerül és nem lesz teljesen passzív.

2012. szept. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 walk w1th mee ***** válasza:
100%

Nagyok sok érdekes dolgot leirtatok ide.

Nekem egy egyszerű eset volt,régebbi legjobb barátom elköltözött városra innen,és onnan még egy ideig tartottuk a kapcsolatot,de ahogyan a legjobb barátok lettünk,az úgy meg is szűnt...

Sokáig nem volt rajta kivül "senkim".

2012. szept. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem klasszik, a kérdésben is szereplő példám van. hosszú éveken át tartó (10-11 éves), húszas évek elején kezdődő barátság, amely során hetente többször találkoztunk, közös programokat szerveztünk. aztán ritkábban találkoztunk és egyre ritkultak a közös élmények, kezdett általánossá válni, h kettesben, kávézóban találkozunk párhetente-havonta és elmeséljük egymásnak,mi történt velünk másokkal, egymás nélkül. és már nem is volt olyan jó, gyakran azt éreztem, amikor egy-egy ilyen találkozóról hazamentem, h tulajdonképpen nem éreztem jól magam, nem kapcsolódtam ki, néhol kimondottan nyomasztó volt. valószínűleg ő is érezte, h kezdünk a felnőttéválással két más világfelfpgású emberré fejlődni 8nem végleztesen bár. ha igazán jó barátok lettünk volna, meg tudtuk volna oldani). ekkoriban telefonon még gyakran beszéltünk, de már ritkábban találkoztunk. aztán már telefonon sem. nem hívott, ha én hívtam, azt mondta nem ér rá, de vissazhív másnap, majd eltelt egy hónap és végül én csörögtem rá valamiért. emiatt, ha később ő kezdeményezett, gyakran nem volt már kedvem, hangulatom a dologhoz és szívesebben töltöttem az időt az élő, aktív baráti kapcsolataimmal, ahol tényleg szereztünk közös élményeket, nem csak asztal mellett beszéltünk róla. így mindketten kölcsönösen hetekre-hónapokra eltűntünk egymás életéből, ha találkoztunk, ő uazokat a kérdéseket tette fel sorban, mechanikus és unalmas lett az egész. aztán én kerestem egyszer, h menjünk el vhova, azt mondta, h vidéken van a barátaival, de következő szombaton ráér, mindenképpen találkozzunk. következő szombaton nem is keresett (és természetesen előtte sem). akkor épp megint egy ilyen "visszahívlak holnap majd sosem kerül rá sor" szériában volt, ezért magamban elhatároztam, h megvárom, amíg tényleg ő hív, addig nem keresem. de nem haragudtam, csak arra gondoltam, h most kissé lebillent a kölcsönösség elve, hát helyrebillentem. máskor meg ő keresett többet, tehát ez önmagában nem lett volna gond, azért azt rég tudtuk, h már nem vagyunk "sülve-főve barátnők". kerek egy évig nem hívott, nem keresett semmilyen fórumon, semmilyen formában. ezalatt viszont bennem már átfordult nem barátsággá, így mire egy év múlva fb-n (nem teljesen spontán) rámírt, én lezártam a barátságot és nem akartam újramelegíteni. főként, mert kissé kilógott a lóláb az apropót illetően, de ez csak az i-re a pont, veszett fejsze nyele volt enélkül is.
2012. szept. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Középsuliban jól elvoltunk páran. Sulin kívül is találkoztunk. Sőt egyik barátnőmmel általános óta jóban voltunk. Aztán összejöttem a jelenlegi barátommal. Nem igazán jártam utána a barátnőkkel bulizni. De attól még tartottuk a kapcsolatot. Aztán jött az egyetem és mintha nem is lettek volna. Sorra tűntek el. Ezeknek régi barátnőimnek azóta már új barátaik vannak. És magasról tesznek rá hogy mi van velem. :S

Pedig én tényleg próbáltam tartani a kapcsolatot velük. Próbáltam még elhivni is őket de más dolguk volt az "újakkal".

Ma már nincs egy barátom se. De nem is érdekel amig ott van a barátom. (megjegyzem hogy olyan szinten depis lennék nélküle lehet már nem is élnék)


Én úgy vélem hogy manapság a mindennapok szülik ezeket a "barátságokat". Mert összekerülnek. Akarva akaratlanul egymás mellett lesznek. Sokszor érdekkapcsolatok alakulnak.


1 lány :D

2012. szept. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb barátnőm belépett a hitgyülibe, és megszakította velem a kapcsolatot, mert elvált férfihez mentem feleségül. És az szerinte bűn. Ennyi. Igaz, hogy ő meg fiktív számlázásból élt, de azzal magyarázta mikor rápirítottam, hogy ha Isten nem akarná, hogy ezt csinálja, akkor elvenné tőle a lehetőséget. Nem bánom, hogy vége lett a barátságnak.
2012. szept. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!