Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki találta ki az iskolát?

Ki találta ki az iskolát?

Figyelt kérdés

2012. szept. 16. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
A gyerekek/kölykök mindig a felnőtt példányoktól tanultak.
2012. szept. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én gyerekkoromban az egyik óvónénitől kérdeztem, hogy mégis kinek jutott eszébe kitalálni az óvodát :) Ja, és a legszebb az volt, hogy nem tudta a választ :D

Amúgy szerintem örülj egy kicsit, hiszen valaha csak a gazdagok kiváltsága volt az iskola.

2012. szept. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az első emberpárnak jutott eszébe, hogy gyermekeiknek megtanítják mindazt, amit ők már tudnak. Mivel ők voltak az első felnőttek, nem volt, aki "agyonverje" őket.
2012. szept. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Akik azt hitték,hogy marha okosak,és erre kell tanítani a fiatalokat is.És a többiek is azt hitték róluk,hogy okosak.
2012. szept. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Most miért mérgelődsz?

Ádádm és Éva megtanították a saját gyerekeiknek amit ők tudtak, utána az ő gyerekeik is átadták a tudást a következő generációnak.

Később már annyi volt a gyerek (no meg a felnőtteknek volt más dolguk is), hogy kitalálták az iskolát, és azok a felnőttek, akik betegség, vagy egyéb ok miatt nem tudtak más fizikai munkát végezni, először csak vigyáztak az összegyűjtött lurkókra, később már tanítgatták is őket. Készen is volt az ovoda, iskola, hamarabb, mint kigondolták volna annak szükségét.

2012. szept. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!