Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A teljességhez mindent meg...

A teljességhez mindent meg kell tapasztalni. A cél szentesíti az eszközt?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok arról a véleményről, hogy korunkban azért terjed a a hatalom, a pénz utáni és az erotikus vágyak kiélésének mindenféle formája, mert az eddigi életformák ezek elfojtására ösztönözték az embereket.Hamarosan azonban korszakváltást kell átéljünk, és a lelkeknek el kell jutniuk egy "telítettségi" szintre, hogy ne legyen szükségük új életre a vágyak kiéléséhez. Ezért aztán tulajdonképpen az él a kornak megfelelően, aki kiéli a vágyait, mégha ezt sokak gyomra nem is veszi be. Azb erkölcs túlhaladott?
2009. aug. 2. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak mentegetőzés a szélhámosoknak.
2009. aug. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lesz "telítettség" és nem lesz happy and a vége. Az emberiség a vesztét érzi és szépen kiírtja magát a Földről.

Én abban hiszek, hogy egy életem van és azt úgy szeretném leélni, hogy az alantas ösztöneimet ember módjára uralni tudjam.

Van viszont egy olyan csoport a Földön, akinek nagyon sok pénze és hatalma van a világon. Ők viszont azt sugallják, hogy ne gondolkozz csak zülljél, kábszerezz, homózz meg még mit tudom én mi - a lényeg, hogy irányítható legyél.

2009. aug. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindent meg kell magyarázni valahogy.

Ha most ez egy olyan kor lenne, hogy mindenki pap meg apáca lesz,akkor meg azzal magyaráznák, hogy meg kell bánnunk a 2000 év alatt elkövetett bűneinket, hogy ne legyen szükségünk új életre, amikben ismét az lenne a feladatunk, hogy legyőzzük az élet csábításait.

sztem a technikai és tudományos forradalom okozta, hogy szabadosabb életet élnek az emberek, talán ha van rá magyarázatuk, ami vmilyen szinten spirituális, az ellensúlyozza a (talán) beléjük nevelt erkölcsöt, és így nyugodtabb szívvel tesznek meg bármit, amihez kedvük szottyan.

2009. aug. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!